LAJMI I FUNDIT:

Sot ka qenë një ‘ditë e vështirë’, thonë forcat ukrainase

Sot ka qenë një ‘ditë e vështirë’, thonë forcat ukrainase

Shtabi i përgjithshëm i forcave të armatosura të Ukrainës e përshkroi të dielën si “një ditë të vështirë”, duke thënë se trupat ruse “vazhdojnë granatimet në pothuajse të gjitha drejtimet”.

Reklama

Në një postim në gjuhën angleze në faqen e tij në Facebook, shtabi i përgjithshëm tha se forcat ajrore të vendit “u përballen me agresorin si në qiell ashtu edhe në tokë”, përcjell Telegrafi.

Një garnizon i aviacionit në Vasylkiv (Rajoni i Kievit) u mbajt “heroikisht”, me gjithë “granatimet masive dhe sulmet e armikut”.

Teknologjia ruse u shkatërrua në një numër vendesh dhe forcat raketore anti-ajrore rrëzuan një helikopter rus dhe një dron, është shtuar më tej. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Vullnetarët rusë që luftojnë në krah të Ukrainës, kapin rob disa ushtarë të Putinit

Vullnetarët rusë që luftojnë në krah të Ukrainës, kapin rob disa ushtarë të Putinit

Evropa
Ukrainasit arrijnë dy fitore kundër rusëve në Donetsk dhe Luhansk

Ukrainasit arrijnë dy fitore kundër rusëve në Donetsk dhe Luhansk

Evropa
Kreu i Wagnerit publikon pamje të heqjes së minave - Prigozhin akuzon Kremlinin se u përpoq t'ia vras mercenarët

Kreu i Wagnerit publikon pamje të heqjes së minave - Prigozhin akuzon Kremlinin se u përpoq t'ia vras mercenarët

Evropa
Pamje panoramike, ajër të pastër dhe adrenalinë - shtigjet më të mira për çiklizëm në Evropë

Pamje panoramike, ajër të pastër dhe adrenalinë - shtigjet më të mira për çiklizëm në Evropë

Evropa
Rusia u kërkon banorëve në kufi me Ukrainën të evakuohen sa më shpejt

Rusia u kërkon banorëve në kufi me Ukrainën të evakuohen sa më shpejt

Evropa
Sullivan: Me kundërofensivë, Ukraina do të rimarrë territor të rëndësishëm strategjik

Sullivan: Me kundërofensivë, Ukraina do të rimarrë territor të rëndësishëm strategjik

Evropa
Kalo në kategori