LAJMI I FUNDIT:

Sondazhi i javës në Magazina: Lexuesit e Telegrafit votojnë me 58 për qind për banorin që duan të largohet këtë javë nga BBVK

Sondazhi i javës në Magazina: Lexuesit e Telegrafit votojnë me 58 për qind për banorin që duan të largohet këtë javë nga BBVK

Këtë të premte nga shtëpia më e famshme në vend, Big Brother VIP Kosova, do të eliminohet banori i radhës.

Plot gjashtë konkurrentë janë në nominim këtë javë, dhe ata janë: Kader Kicaj, Blero, Gani Gërmia, Miss Rose, Lumbardh Salihu dhe Shqipe Hysenaj.

Telegrafi në fillim të kësaj jave ka hapur një sondazh online, ku ka pyetu lexuesit se kush mendojnë se është banori që do të lërë shtëpinë.


Këtyre rezultateve iu prin DJ Miss Rose, e cila është votuar me 58 për qind nga lexuesit për të dalë nga shtëpia e BBVK, pasuar nga Shqipja me 12 për qind.

I treti që publiku duan të nxjerrin jashtë është Blero me nëntë për qind, pasuar nga Kaderi dhe Gani Gërmia të cilët janë votuar me nga tetë për qind respektivisht në sondazhin javor të Telegrafit.

I fundit në renditje rezulton ish-futbollisti dhe modeli Lumbardh Salihu, për të cilin kanë votuar vetëm pesë për qind e lexuesve që të eliminohet këtë javë nga shtëpia. /Telegrafi/

* Ky sondazh është realizuar nga portali Telegrafi vetëm për të matur preferencat e publikut dhe nuk lidhet me votimin zyrtar të spektaklit Big Brother VIP Kosova 2.

Në trend Magazina

Më shumë
Nuk pritej, por djali i njeriut më të pasur në Indi u dhuron miqve të tij në dasmë ora me vlerë 180 mijë euro

Nuk pritej, por djali i njeriut më të pasur në Indi u dhuron miqve të tij në dasmë ora me vlerë 180 mijë euro

Magazina
Momente që nuk duhen humbur - takimi emocionues i Moratas me bashkëshorten pas fitores së Spanjës në Euro 2024

Momente që nuk duhen humbur - takimi emocionues i Moratas me bashkëshorten pas fitores së Spanjës në Euro 2024

Magazina
Shfaqet rrugëve të Drenicës me veturat e reja luksoze, Don Xhoni: Jo filma, por kjo është jeta ime

Shfaqet rrugëve të Drenicës me veturat e reja luksoze, Don Xhoni: Jo filma, por kjo është jeta ime

Magazina
“Lidhje e thellë, pasion i përbashkët” - Diola Dosti dhe Erolld Belegu mahnitin me fotosesionin e tyre të mrekullueshëm

“Lidhje e thellë, pasion i përbashkët” - Diola Dosti dhe Erolld Belegu mahnitin me fotosesionin e tyre të mrekullueshëm

Magazina
Të famshmit që morën pjesë në dasmën më të përfolur të momentit, e cila kushtoi mbi 500 milionë euro

Të famshmit që morën pjesë në dasmën më të përfolur të momentit, e cila kushtoi mbi 500 milionë euro

Magazina
Lamine Yamal bën fotografi me të dashurën e tij të përfolur, pas fitores në Euro 2024

Lamine Yamal bën fotografi me të dashurën e tij të përfolur, pas fitores në Euro 2024

Magazina
Kalo në kategori