LAJMI I FUNDIT:

Son Heung Min korrigjohet nga gazetari pasi shqiptoi gabim emrin e bashkëlojtarit

Son Heung Min korrigjohet nga gazetari pasi shqiptoi gabim emrin e bashkëlojtarit

Son Heung Min duhej korrigjuar nga një reporter pasi shqiptoi gabim emrin e shokut të tij të skuadrës te Tottenham Hotspur.

Të dielën, Spurs udhëtuan në Emirates Stadium në një përpjekje për të mbajtur gjallë fillimin e tyre të pamposhtur të sezonit kundër rivalëve vendas, Arsenalit.

Pavarësisht se dy herë ishin në disavantazh pas një autogoli nga Cristian Romero dhe një penalltie të Bukayo Saka, Son ishte gati për të shpëtuar një barazim 2-2 duke shënuar dy gola.


Arsenal dhe Tottenham ndajnë pikët në derbin londinez
Lexo po ashtu Arsenal dhe Tottenham ndajnë pikët në derbin londinez

Pas ndeshjes, kapiteni i Spurs ndau një moment brilant me një gazetar pasi shqiptoi gabimisht emrin e shokut të skuadrës, Micky van de Ven.

“Po flasim për Micky van de Ve”, ka thënë fillimisht Son.

“Po, si e shqipton? Si e shqiptoni atë?”, ia ktheu gazetarit, ndërsa Son iu përgjigj: “Micky van de Ve”.

“Ne themi Micky van de Ven, me një N”, e korrigjoi reporteri, ndërsa “Ah van de Ven. Oh wow”, përfundoi sulmuesi i Spurs.

Ky ishte një moment interesant, kur dihet se Son shpeshherë krijon situata qesharake në intervistat e tij. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Përfaqësueset
Messi shpërtheu në lot në bankën rezervë, ai pësoi një lëndim të rëndë

Messi shpërtheu në lot në bankën rezervë, ai pësoi një lëndim të rëndë

Ndërkombëtare
E kryer, Morata të martën i nënshtrohet testeve mjekësore tek ekipi i ri

E kryer, Morata të martën i nënshtrohet testeve mjekësore tek ekipi i ri

Ndërkombëtare
Spanja fitoi një shumë të madhe duke fituar titullin, kjo është shuma që shkon për lojtarët dhe stafin

Spanja fitoi një shumë të madhe duke fituar titullin, kjo është shuma që shkon për lojtarët dhe stafin

Përfaqësueset
Van der Vaart godet dy yjet e Anglisë, njërin e quan lojtar 'të padobishëm'

Van der Vaart godet dy yjet e Anglisë, njërin e quan lojtar 'të padobishëm'

Përfaqësueset
Cucurella i përgjigjet Neville pas fitores në finale, legjenda angleze e kishte nënçmuar shumë mbrojtësin spanjoll

Cucurella i përgjigjet Neville pas fitores në finale, legjenda angleze e kishte nënçmuar shumë mbrojtësin spanjoll

Ndërkombëtare
Kalo në kategori