Trajneri i Manchester Unitedit, Ole Gunnar Solskjaer ka hedhur poshtë kritikat e Rio Ferdinand ndaj Cristiano Ronaldos gjatë humbjes në Young Boys në Bern.

Ferdinand sugjeroi që trajneri i Unitedit duhet t’i kishte thënë Ronaldos të ulet pasi ylli portugez u ngrit nga stoli për të hyrë në zonën e tij teknike gjatë humbjes tronditëse 2-1 të Ligës së Kampionëve ndaj Young Boys të martën mbrëma.

“Rio përsëri, e dini, ndonjëherë ai komenton gjëra që nuk i di në të vërtetë”, ka thënë fillimisht Solskjaer.

“Duhet të ishte një karton i verdhë për djalin kur ai rrëzoi Nemanja Matic”.

Nuk mund të duronte në bankën rezervë, Ronaldo bëri edhe rolin e trajnerit pas zëvendësimit Nuk mund të duronte në bankën rezervë, Ronaldo bëri edhe rolin e trajnerit pas zëvendësimit

“Si Bruno ashtu edhe Cristiano, sado konkurrues që janë, papritmas i kisha në krah”.

“Ata ishin aty për një kohë të shkurtër dhe i bërtitën gjyqtarit”.

“Ky ishte përkeqësimi i marrjes së disa vendimeve të këqija kundër nesh. Por pastaj Cristiano u ul dhe Bruno u ul”.

“Ne e dimë se lejohet vetëm një njeri në atë zonë teknike dhe ai ose unë ose Carras (Michael Carrick) ose Mick (Phelan) ose Kieran (McKenna) cilido mund të jemi aty”.

Rio Ferdinand thotë se do t’i kishte thënë Cristiano Ronaldos që të “ulet”, nëse do të ishte trajner i Unitedit Rio Ferdinand thotë se do t’i kishte thënë Cristiano Ronaldos që të “ulet”, nëse do të ishte trajner i Unitedit

“Kjo ishte vetëm një nxitje e momentit, që duhej të ishte ndëshkuar lojtari me numër 35, Martins”.

“Kështu që unë nuk kam asnjë problem me ata që tregojnë pak pasion dhe pastaj ulen. Nuk është sikur Ronaldo po stërviste lojtarët. Jo”, përfundoi trajneri i Unitedit. /Telegrafi/