Rio Ferdinand thotë se do t’i kishte thënë Cristiano Ronaldos që të “ulej” kur sulmuesi i Manchester United filloi të bëhej i zëshëm në vijën e fushës gjatë humbjes së Ligës së Kampionëve ndaj Young Boys të martën në mbrëmje.

Në pjesën e dytë të përplasjes së tyre në Grupin F – menjëherë pasi portugezi u zëvendësua nga Jesse Lingard – pesë herë fituesi i Topit të Artë u fotografua duke dhënë instruksione ndaj lojtarëve të United së bashku me trajnerin Ole Gunnar Solskjaer dhe shokun e skuadrës Bruno Fernandes.

Ishte një skenë që solli shumë diskutime pas vërshëllimës së fundit, përfshirë komentet nga ekspertët e BT Sport, Peter Crouch dhe Rio Ferdinand, të cilët thanë: “Nëse jam trajner, duhet të jem i sinqertë, unë “i them të ulet”.

Reklama
Reklama
Ronaldo reagon për humbjen e Unitedit qysh në startin e edicionit të ri në Ligën e Kampionëve Ronaldo reagon për humbjen e Unitedit qysh në startin e edicionit të ri në Ligën e Kampionëve

Crouch u pajtua me kolegun Ferdinand, megjithëse ai pranoi se mund të jetë e vështirë t’i thuash Ronaldos ndryshe. “Nëse jam ulur edhe në bankën rezervë, i them që të ulet”, deklaroi ish -sulmuesi i Spurs. “Por, ai është Cristiano, ne do ta lëmë atë ta bëjë atë”.

Ferdinand më vonë mbrojti ish-shokun e tij të Manchester Unitedit.

“Nëse kjo do të thotë që ai duhet të shkojë atje dhe të qëndrojë pranë trajnerit, duke bërtitur udhëzime etj. Kështu qoftë”.

"Nuk ka mbaruar ende" - mesazhi që Ferdinand e pranoi nga Ronaldo derisa ishte në transmetim të drejtpërdrejtë "Nuk ka mbaruar ende" - mesazhi që Ferdinand e pranoi nga Ronaldo derisa ishte në transmetim të drejtpërdrejtë

“Kur është dikush me qëndrimin dhe fizikun e tij në lojë, si mund të debatoni me të?”.

Ishte një natë e vështirë për Ole Gunnar Solskjaer dhe ekipin e tij. Pavarësisht avancimit 1-0 të golit të shënuar nga Cristiano Ronaldo në minutën e 13-të , mbrojtësi i United, Aaron Wan-Bissaka u ndëshkuar me karton të kuq.

Reklama
Reklama

Unitedi më pas nuk arriti të mbajë epërsinë, duke pranuar dy gola, dhe kështu humbi shansin për të fituar tre pikët e para në Ligën e Kampionëve. /Telegrafi/