LAJMI I FUNDIT:

Solari: I lumtur me paraqitjen e lojtarëve, nuk kam monitor për VAR, por iu besojmë gjyqtarëve

Solari: I lumtur me paraqitjen e lojtarëve, nuk kam monitor për VAR, por iu besojmë gjyqtarëve
AMSTERDAM, NETHERLANDS - FEBRUARY 13: Santiago Solari, Manager of Real Madrid looks on prior to the UEFA Champions League Round of 16 First Leg match between Ajax and Real Madrid at Johan Cruyff Arena on February 13, 2019 in Amsterdam, Netherlands. (Photo by Dean Mouhtaropoulos/Getty Images)
Reklama

Trajneri i Real Madridit, Santiago Solari, ka folur pas ndeshjes ndaj Ajaxit që djelmoshat e tij e fituan 2-1.

Ai tha se është i kënaqur me paraqitjen e lojtarëve të tij, sidomos të Asension që edhe shënoi.


Reali fiton në shtëpi të Ajaxit në ndeshjen e parë
Lexo po ashtu Reali fiton në shtëpi të Ajaxit në ndeshjen e parë

“Jam shumë i kënaqur me paraqitjen e të gjithëve, për të fituar këtu, ishte e nevojshme që secili prej lojtarëve të bënte një përpjekje dhe të jepte maksimumin”.

“Kjo është Liga e Kampionëve dhe nuk ka ndeshje të lehtë ose skuadra të thjeshta, ata na e kanë bërë të vështirë për të fituar”.

Santiago Solari i Real Madridit dhe Erik Ten Hag i Ajax . (Photo by Lars Baron/Getty Images)

“Jam i kënaqur me performancën dhe golin e Asensios, sot e kam vërejtur rritjen e tij”.

“Goli i VAR? Trajnerët nuk kanë monitor për të parë përsëritjen dhe atë që ndodh, ne besojmë në VAR dhe te gjyqtarët”.

VAR përdoret për herë të parë në histori të Ligës së Kampionëve, ish-gjyqtari spanjoll thotë se goli i anuluar i Ajax ishte i rregullt
Lexo po ashtu VAR përdoret për herë të parë në histori të Ligës së Kampionëve, ish-gjyqtari spanjoll thotë se goli i anuluar i Ajax ishte i rregullt

“Ne jemi mësuar të punojmë, ta vuajmë dhe të shënojmë kur luajtëm”.

Festa te goli i Marco Asensios (Foto: Lars Baron/Getty Images/Guliver)

“Ata na mbyllën, na sulmuan, ndonjëherë në mënyrë agresive, në kufi të rregullores, ata dhanë të gjitha energjitë e tyre për ndeshjen e sotme”, ka deklaruar Solari. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Harrojeni “Fadil Vokrrin”, fusha e përmbytur nga ‘uji dhe lloçi’ në Lubjanë vjedh gjithë vëmendjen para ndeshjes në Ligën e Konferencës

Harrojeni “Fadil Vokrrin”, fusha e përmbytur nga ‘uji dhe lloçi’ në Lubjanë vjedh gjithë vëmendjen para ndeshjes në Ligën e Konferencës

Ndërkombëtare
Genc Nuza bëhet viral në rrjetet sociale, ndërpreu dy herë ndeshjen mes HJK Helsinki dhe Aberdeen

Genc Nuza bëhet viral në rrjetet sociale, ndërpreu dy herë ndeshjen mes HJK Helsinki dhe Aberdeen

Ndërkombëtare
Liverpooli bëhet skuadra e parë që arrin një moment historik për një klub anglez

Liverpooli bëhet skuadra e parë që arrin një moment historik për një klub anglez

Ndërkombëtare
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
Bellingham dhe Real Madridi në mes të një udhëkryqi - anglezi mund ta humbë sezonin dhe Euro 2024

Bellingham dhe Real Madridi në mes të një udhëkryqi - anglezi mund ta humbë sezonin dhe Euro 2024

La Liga
Maldini thyen heshtjen pas shkarkimit e tij nga Milani, tregon gjithë detajet

Maldini thyen heshtjen pas shkarkimit e tij nga Milani, tregon gjithë detajet

Serie A
Kalo në kategori