Dy artistët shqiptarë, Skerdi dhe Gent Fatali, dëgjohen në masë të madhe nga admiruesit e muzikës së tyre.

Si duket, ata kanë vendosur që bashkojnë forcat për të sjellë një bashkëpunim mjaft të veçantë.

Bëhet fjalë për këngën “Melodia”, e cila është publikuar gjatë ditës së sotme (e shtunë), e bërë e ditur kështu përmes rrjetit social Instagram.

View this post on Instagram

#MELODIA

A post shared by S K E R D I (@skerdiago) on Aug 7, 2020 at 7:37am PDT

Që të dy përmes këtij rrjeti social kishin lajmëruar fansat se tashmë mund të dëgjojnë këngën e tyre.

Për instrumentalin e projektit muzikor është përkujdesur producenti Alandy, ndërsa tekstin e kanë shkruar vetë artistët.

View this post on Instagram

#Melodia ft @skerdiago OUT NOW LINK IN BIO 🔊🔊 @alandyofficial @maxproductional @folepublishing

A post shared by G e n t F a t a l i (@gentfatali) on Aug 8, 2020 at 9:18am PDT

Që në momentet e para të publikimit, “Melodia” ka filluar të pëlqehet në masë të madhe. /Telegrafi/