Janë parë skena terrori në takimin e zhvilluar mes Milwaukee Bucks dhe Boston Celtics në kuadër të play-offit të NBA.

Derisa ndeshja përfundoi në të mirë të Celtics me 108-95, jashtë arenës është shënuar një incident tragjik.

Tre presona janë qëlluar, përfshirë këtu një vajzë 16-vjeçare, jashtë stadiumit të Milwaukee Bucks.

Personi që shtiu mbi shikuesit është arrestuar, por ende nuk ka detajet të tjera se sa persona kanë mbetur të lënduar dhe a ka ndonjë të vdekur.

Ende nuk dihet as për gjendjen e tre personave që u qëlluan, por që gjuajtësi është kapur shpejtë nga policia amerikane. /Telegrafi/

View this post on Instagram

A post shared by NBA Buzz (@officialnbabuzz)