Jo gjithçka ka shkuar mirë në farën për Çmimin e Madh të Britanisë në Formula 1.

Reklama

Një aksident që përfshiu pilotët George Russell dhe Zhou Guanjou shkaktoi panik të madh.

Zhou mori një goditje nga mbrapa, duke bërë që makina e tij të dilte tërësisht nga kontrolli.

I kritikuar jashtë mase për përfshirje nga FIA - Halo sërish ua shpëton jetën garuesve I kritikuar jashtë mase për përfshirje nga FIA - Halo sërish ua shpëton jetën garuesve

Gjithsesi, për fat të mirë mësohet se ai gëzon shëndet të plotë.

Pas ndërprerjes së detyrueshme për disa minuta, gara ka filluar sërish. Tifozët mezi po presin të mësojnë se kush do jetë fituesi i ditës së sotme. /Telegrafi/