LAJMI I FUNDIT:

Skena dhune, përplasje, flakë – tifozët e Frankfurtit dhe Atalantas bëhen bashkë dhe sulmojnë policinë në Napoli

Skena dhune, përplasje, flakë – tifozët e Frankfurtit dhe Atalantas bëhen bashkë dhe sulmojnë policinë në Napoli
(Foto: Screenshot/Twitter/Football Italia)

Huliganët e Eintracht Frankfurtit dhe Atalantas e kanë sulmuar policinë italiane dhe u kanë vënë zjarr automjeteve, ndërkohë që do të përpiqen të hyjnë në ndeshjen e Ligës së Kampionëve ndaj Napolit, pavarësisht një urdhër ndalimi.

Reklama

Sfida kthyese e 1/8 së finales në garën elitare evropiane zhvillohet nga ora 21:00 në ‘Stadio Diego Armando Maradona’, ndërsa Partenopei fituan me rezultat 1-0 në takimin e parë dhe janë favoritë për të vazhduar në çerekfinale për herë të parë në histori.

Megjithatë, loja është lënë në hije nga ajo që ka ndodhur në lidhje me këtë ndeshje, duke qenë se autoritetet kishin bërë kërkesë të ndalonin pjesëmarrjen e të gjithë tifozëve gjermanë.

Mirëpo, kjo është refuzuar, pasi e kanë humbuar apelin duke e reduktuar kërkesën e tyre për t’i ndaluar vetëm ata që kanë lindur ose janë banorë të Frankfurtit.

Sidoqoftë, mbi 600 tifozë kanë arritur në Napoli të shoqëruar nga ultrasit e Atalantas, të cilët janë rivalë të përbetuar të Partenopei dhe situata është përshkallëzuar shpejt.

Njoftime dhe pamje nga Piazza del Gesu i kanë shfaqur tifozët e Eintrachtit duke hedhur objekte, përfshirë edhe fishekzjarrë dhe shishe, drejt policisë, ndërsa disa automjeteve iu është vënë flaka.

Në anën tjetër, rreth 200 ultras të Napolit janë shfaqur gjithashtu të veshur me helmeta motoçikletash dhe shufra hekuri, por deri më tani janë ndaluar për të ardhur në kontakt me tifozët e skuadrës gjermane.

Prezenca e ultrasve të Atalantas e ka përkeqësuar më shumë situatën, pasi ata janë të liruar nga urdhri i ndalimit dhe mund të përpiqen t’i fusin edhe tifozët gjermanë në Stadio Maradona. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Postecoglou pritet të emërohet trajner i ri i Tottenhamit, ky mund të jetë formacioni i ri me tri transferime

Postecoglou pritet të emërohet trajner i ri i Tottenhamit, ky mund të jetë formacioni i ri me tri transferime

Premier League
UEFA 'pajtohet' me Mourinhon dhe Romën për paraqitjen e dobët të Anthony Taylor

UEFA 'pajtohet' me Mourinhon dhe Romën për paraqitjen e dobët të Anthony Taylor

Liga e Evropës
Yjet e Milanit janë tërbuar pas shkarkimit të Maldinit ndaj drejtuesit

Yjet e Milanit janë tërbuar pas shkarkimit të Maldinit ndaj drejtuesit

Serie A
Ish-mesfushori i Chelseat zbulon se tani është i pastrehë në moshën 32-vjeçare pas një diagnostikimi të gabuar të gjurit dhe karrierës së prishur nga alkooli

Ish-mesfushori i Chelseat zbulon se tani është i pastrehë në moshën 32-vjeçare pas një diagnostikimi të gabuar të gjurit dhe karrierës së prishur nga alkooli

Premier League
Zyrtare: Ange Postecoglou, trajner i ri i Tottenham Hotspur

Zyrtare: Ange Postecoglou, trajner i ri i Tottenham Hotspur

Premier League
Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

La Liga
Kalo në kategori