LAJMI I FUNDIT:

Skandali me tifozët e Fenerbahçes, reagon ambasadori ukrainas në Turqi: Është e trishtueshme të dëgjohet emri i vrasësit në tribuna

Skandali me tifozët e Fenerbahçes, reagon ambasadori ukrainas në Turqi: Është e trishtueshme të dëgjohet emri i vrasësit në tribuna

Ambasadori i Ukrainës në Turqi, Vasyl Bodnar, dënoi thirrjet e tifozëve të Fenerbahçes që glorifikuan presidentin rus, Vladimir Putin gjatë ndeshjes me Dynamo Kyiv në raundin e dytë të kualifikimeve të Ligës së Kampionëve.

“Futbolli është një lojë e ndershme. Dinamo e Kievit ishte më e mirë mbrëmë. Është e trishtueshme të dëgjosh thirrjet e tifozëve të Fenerbahçes që mbështesin vrasësin dhe agresorin që po bombardon vendin tonë”, ka shkruar Bodnar në llogarinë në Twitter.


“I jam mirënjohës popullit mik turk për mbështetjen e tyre ndaj Ukrainës dhe komentet e tyre që dënojnë sjelljen e papërshtatshme të tifozëve”, shtoi ai.

Dynamo Kyiv mbrëmë mundi Fenerbahçen me rezultat 2:1 dhe kaloi në raundin tjetër të garës.

Shtypi turk raportoi se brohoritjet e papërshtatshme nisën pas fillimit të pjesë së dytë, ku ukrainasit kaluan në epërsi përmes Vitaly Buyalsky në minutën e 57-të.

Bujalski e shfaqi gëzimin, por gjyqtari e zverdhi duke e vlerësuar ka provokuar tifozët.

Skandal në Turqi, tifozët e Fenerbahces thërrasin në kor emrin e Vladimir Putinit pasi Dinamo Kiev i eliminon nga Liga e Kampionëve
Lexo po ashtu Skandal në Turqi, tifozët e Fenerbahces thërrasin në kor emrin e Vladimir Putinit pasi Dinamo Kiev i eliminon nga Liga e Kampionëve

Mbështetësit e Fenerbahçes më pas filluan të thërrisnin emrin e presidentit rus Vladimir Putin.

Mediat turke raportuan se trajneri i Dynamo Kyiv, Mircea Lucescu, nuk pranoi të marrë pjesë në konferencën për shtyp pas ndeshjes.

“Gjithçka funksionoi siç duhej dhe ne fituam. Por ne nuk kemi marrë parasysh tifozët. Nuk e prisja këtë lloj këndimi”, tha Lucescu në një intervistë televizive. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Si po arrijnë dronët ukrainas të hedhin me saktësi granatat e dorës në tanket ruse?

Si po arrijnë dronët ukrainas të hedhin me saktësi granatat e dorës në tanket ruse?

Evropa
Vuçiq kërcënon dhe ofendon Malin e Zi: Të enjten do të shohim kë e kemi miq

Vuçiq kërcënon dhe ofendon Malin e Zi: Të enjten do të shohim kë e kemi miq

Serbia
Vetëm dy vende do të mbijetonin pas apokalipsit bërthamor - çka do t'i shpëtonte këto shtete

Vetëm dy vende do të mbijetonin pas apokalipsit bërthamor - çka do t'i shpëtonte këto shtete

Botë
Përplasen dy anije në lumin Danub në Hungari – humbin jetën dy persona dhe pesë tjerë zhduken

Përplasen dy anije në lumin Danub në Hungari – humbin jetën dy persona dhe pesë tjerë zhduken

Evropa
Ukraina realizon një nga sulmet më të mëdha me dronë brenda Rusisë

Ukraina realizon një nga sulmet më të mëdha me dronë brenda Rusisë

Evropa
Hyn në fuqi ligji i ri i Ukrainës për mobilizim

Hyn në fuqi ligji i ri i Ukrainës për mobilizim

Botë
Kalo në kategori