LAJMI I FUNDIT:

Sjellje antisociale, raport psikiatrik dhe shmangie e gjobave: Lehmann akuzohet tani se ka sulmuar me motor-sharrë garazhin e fqinjit

Sjellje antisociale, raport psikiatrik dhe shmangie e gjobave: Lehmann akuzohet tani se ka sulmuar me motor-sharrë garazhin e fqinjit
Reklama

Legjenda e Arsenalit, Jens Lehmann mund të përfundojë me disa vite në burg, pasi akuzohet se ka sulmuar garazhin e fqinjit të tij me motor-sharrë.

Ish-portieri i Topçinjve duhet të dalë para një gjykate pasi akuzohet për disa raste të sjelljes antisociale.


Lehmann bëri 200 paraqitje për Arsenalin gjatë pesë viteve në Angli, duke fituar Ligën Premier dhe FA Cupn.

Në këtë ditë të vitit 2006, Jens Lehmann tërhoqi 'Fletën e mashtrimit' nga çorapet e tij për mënyrën se si i gjuajnë penalltitë lojtarët e Argjentinës
Lexo po ashtu Në këtë ditë të vitit 2006, Jens Lehmann tërhoqi 'Fletën e mashtrimit' nga çorapet e tij për mënyrën se si i gjuajnë penalltitë lojtarët e Argjentinës

Megjithatë, 53-vjeçari tani po përballet me një raport psikiatrik në një gjykatë gjermane, sipas Bild.

Thuhet gjithashtu se portieri i pensionuar – i cili ishte anëtar i ekipit të famshëm të Invicibles të 2003-04 – ka shmangur gjobat e shumta të parkimit.

Si rezultat, Lehmann akuzohet për disa shembuj të sjelljes antisociale dhe do të përballet me një raport psikiatrik për një çrregullim të personalitetit antisocial.

Jens Lehmann dhe gruaja e tij Conny në 2017

Në fillim të këtij viti, gjermani u akuzua se kishte dëmtuar pronën e fqinjit të tij me një motor-sharrë elektrike.

Shpërthimi i tij supozohet se erdhi sepse garazhi po i bllokonte pamjen e liqenit Starnberg në Bavari.

Policia pretendon se e ka kapur ngjarjen në një kamerë që ishte vendosur në afërsi të garazhës.

Gjyqtari i njohur anglez, Mark Clattenburg ka zbuluar emrat e pesë lojtarëve më të bezdisshëm për gjyqtarët e futbollit
Lexo po ashtu Gjyqtari i njohur anglez, Mark Clattenburg ka zbuluar emrat e pesë lojtarëve më të bezdisshëm për gjyqtarët e futbollit

Lehmann ka mohuar çdo keqbërje. Portieri legjendar akuzohet gjithashtu se ka shmangur tarifat e parkimit në aeroportin e Mynihut në dy raste.

Ndërkohë, ai dyshohet se ka fyer oficerët në një rast të veçantë, pasi u kap duke përdorur telefonin gjatë vozitjes.

Lehmann është gjobitur më parë si për evazion fiskal, ashtu edhe për ndihmë dhe nxitje për të shpëtuar nga një aksident. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Moment tmerrues për gjyqtarin, i transportuar me barelë pasi u rrëzua në tokë nga lëndimi i rëndë

Moment tmerrues për gjyqtarin, i transportuar me barelë pasi u rrëzua në tokë nga lëndimi i rëndë

Ligat tjera
Tronditje në Gjermani: Vdiq në moshën 26-vjeçare lojtari që konsiderohej si një talent i madh

Tronditje në Gjermani: Vdiq në moshën 26-vjeçare lojtari që konsiderohej si një talent i madh

Ligat tjera
Ish-agjenti i FBI-së përndjek Djokovicin, është në listën e personave me “rrezikshmëri të lartë”

Ish-agjenti i FBI-së përndjek Djokovicin, është në listën e personave me “rrezikshmëri të lartë”

Tenis
Kishte dështuar te Barcelona, por gjigantët e Ligës Premier janë të gatshëm të paguajnë 45 milionë euro në janar për Todibon

Kishte dështuar te Barcelona, por gjigantët e Ligës Premier janë të gatshëm të paguajnë 45 milionë euro në janar për Todibon

La Liga
Manchester United me 'kontratë në tavolinë' për Ancelottin - dy lojtarë e presin me padurim italianin në Old Trafford

Manchester United me 'kontratë në tavolinë' për Ancelottin - dy lojtarë e presin me padurim italianin në Old Trafford

Premier League
Abramovich donte të dhuronte paratë nga shitja e Chelseat në Izrael, qeveria britanike merr vendimin përfundimtar

Abramovich donte të dhuronte paratë nga shitja e Chelseat në Izrael, qeveria britanike merr vendimin përfundimtar

Premier League
Kalo në kategori