LAJMI I FUNDIT:

Sir Alex Ferguson po shtyn Man Utd të bëjë një transferim që mund të ketë ndikim të madh në klub

Sir Alex Ferguson po shtyn Man Utd të bëjë një transferim që mund të ketë ndikim të madh në klub

Sir Alex Ferguson po shtyn që Manchester United të sigurojë shërbimet e një njeriu, i cili mund të ndryshojë peisazhin e të gjithë klubit.

Kur Sir Jim Ratcliffe së fundmi bleu 25 për qind të aksioneve të klubit, dhe ndryshime të mëdha pritet të bëhen tek Unitedi brenda dhe jashtë fushës, diçka që tashmë ka nisur të ndodhë.

Përditësimi i fundit për riorganizimin jashtë fushës vjen nga Sir Alex Ferguson i cili raportohet se i ka kërkuar bordit të United që të emërojë drejtorin sportiv të Crystal Palace, Dougie Freedman, si shefin e ri të departamentit të skautëve.

Ky raportim vjen nga Football Insider që pretendon se legjenda e United beson se nën urdhrat e pronarit të ri Ratcliffe, shefi i Palace do të arrinte gjëra të mëdha.

Foto: Dougie Freedman

Blerjet e fundit të suksesshme nga Crystal Palace ishin të orkestruara që të gjitha nga Freedman, i cili siguroi shërbimet e Marc Guehi, Eberechi Eze dhe Michael Olise.

Çmenduria e Man United për ta marrë Harry Kane në verë
Lexo po ashtu Çmenduria e Man United për ta marrë Harry Kane në verë

Sipas raportimit, Ferguson beson se syri i Freedman për talentë të futbollit mund t’i ndihmojë klubit që të identifikojë dhe të transferojë lojtarë premtues për Manchester United.

Vlera e shitjes ka qenë një problem për Unitedin gjatë kohëve të fundit, pasi të gjithë lojtarët që janë blerë nga United kanë pësuar ulje të çmimit pasi u transferuan në Angli./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Arda Guler realizon golin më të bukur deri më tani në Euro 2024

Arda Guler realizon golin më të bukur deri më tani në Euro 2024

Përfaqësueset
UEFA godet Shqipërinë, e gjobitë rëndë

UEFA godet Shqipërinë, e gjobitë rëndë

Kombëtarja e Shqipërisë
Jens Lehmann zgjedh kombëtaren më të keqe në Euro 2024

Jens Lehmann zgjedh kombëtaren më të keqe në Euro 2024

Përfaqësueset
Portugalia 2-1 Çekia, nota e Ronaldos dhe lojtarëve të tjerë

Portugalia 2-1 Çekia, nota e Ronaldos dhe lojtarëve të tjerë

Përfaqësueset
Rregulli i çuditshëm i FIFA-s e ndaloi yllin e Ligës Premier nga ndërrimi i kombësisë dhe të luajë në Euro 2024

Rregulli i çuditshëm i FIFA-s e ndaloi yllin e Ligës Premier nga ndërrimi i kombësisë dhe të luajë në Euro 2024

Përfaqësueset
Portugalia e Ronaldos e nisë me fitore rrugëtimin në Euro 2024 - mposht Çekinë

Portugalia e Ronaldos e nisë me fitore rrugëtimin në Euro 2024 - mposht Çekinë

Përfaqësueset
Kalo në kategori