Sigal Prishtina triumfon ndaj Vëllaznimit

(Foto: basketbolli.com)

Sigal Prishtina shënoi fitore ndaj Vëllaznimit me rezultat 88-61 (18:20, 19:10, 25:11, 26:20), në xhiron e 17-të të Prince Caffe Superligës.

Çereku i parë i ndeshjes ishte kryesisht i barabartë me një epërsi të lehtë të mysafirëve, që e fituan këtë pjesë 18:20. Prishtinasit filluan të jenë më të mirë nga periudha e dytë. Kryeqytetasit krijuan epërsi deri në dhjetë pikë, 37:27, ndërsa skuadrat shkuan në pushim me rezultat 37-30.

Prishtinasit nuk u ndalën dhe vazhduan me lojë të mirë në pjesën e dytë. Në periodën e tretë ata rritën epërsinë, kurse shifrat pas 30 minutash ishte 62:41. Në dhjetë minutat e fundit nuk kishte ndonjë ndryshim të madh dhe Sigal Prishtina fitoi 88-61.

Te vendasit u dalluan Lejson Zeqiri me 11 pikë e nëntë asistime dhe Dustin Thomas me 25 pikë e katër kërcime, kurse te mysafirët pikëshënuesi më i mirë ishte Jordan Harris me 16.

Sigal Prishtina ka 11 fitore e pesë humbje, ndërsa Vëllaznimi numëron shtatë fitore e dhjetë humbje.

Real Madrid TV sulmon gjyqtarët e El Clasicos, pretendon se një nga golat e Barcelonës nuk ishte e rregullt

Edhe po të shënonte Yamal, sërish Barcelonës nuk do t'i pranohej goli - mediumi spanjoll sqaron skenarin

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

Man City dhe Arsenali në ‘luftë’ me njëra-tjetrën për shërbimet e sensacionit të Ligës Premier

Capello zgjedh katër gjeni të futbollit, nuk e përfshin Ronaldon

"90 për qind e gjyqtarëve anojnë nga Real Madridi", rikthehet deklarata e ish-gjyqtarit të La Ligës pas El Clasicos