Kampionati Botëror po vazhdon në Katar 2022, ku nuk kanë munguar ndeshjet e bukura në raundin e parë të fazës së grupeve.

Reklama

Disa nga ekipet kombëtare favorite kanë fituar, ndërsa disa kanë ngecur në këtë fillim.

Por janë yjet e ekipeve ata që kanë vëmendjen më të madhe dhe për këtë Marca ka nxjerr disa nga ta, duke i krijuar si super-heronj të filmave vizatimor.

Emra si Lionel Messi, Cristiano Ronaldo, Robert Lewandoëwski e Thibaut Coutrois janë në këtë mes. Më poshtë shikoni disa nga ta.

Gareth Bale (Uells)

Thibaut Courtois (Belgjikë)

Cristiano Ronaldo (Portugali)

Fede Valverde (Uruguaj)

Harry Kane (Angli)

Reklama

Keylor Navas (Kosta Rika)

Robert Lewandowski (Poloni)

Hirving Lozano (Meksikë)

Kylian Mbappe (Francë)

Leo Messi (Argjentinë)

Reklama

Luka Modric (Kroaci)

Alvaro Morata (Spanjë)

Manuel Neuer (Gjermani)

Neymar Junior (Brazil)

Merrni Kubo (Japoni)

Vinicius Junior (Brazil)

 

/Telegrafi/