LAJMI I FUNDIT:

Si mund të luajë Real Madridi në vitin 2024 pas transferimit të Kylian Mbappes, kush do të ishte në 11-shen startuese

Si mund të luajë Real Madridi në vitin 2024 pas transferimit të Kylian Mbappes, kush do të ishte në 11-shen startuese

Kylian Mbappe pritet të largohet nga Paris Saint-Germain kur t’i skadojë kontrata – duke e vënë Real Madridin në alarm të kuq.

Reklama

Sulmuesi 24 vjeçar nënshkroi një kontratë të re tre-vjeçare me PSG-në vetëm një vit më parë, por sezoni i fundit i kësaj marrëveshjeje është fakultativ. Prandaj, lojtari mund të largohet nga kryeqyteti francez si një transferim i lirë verën e ardhshme, me Realin që mendohet të jetë destinacioni i tij i preferuar.

Gjigantët spanjollë u përpoqën të nënshkruanin me Mbappen në gusht 2021 – duke parë një ofertë prej 170 milionë eurosh të refuzuar. Fituesi i Kupës së Botës u bind të angazhohej për të ardhmen e tij afatshkurtër në PSG, por duket se ai po peshon sërish opsionet e tij.

Harry Kane i ofroi Real Madridit në një marrëveshje shokuese shkëmbimi
Lexo po ashtu Harry Kane i ofroi Real Madridit në një marrëveshje shokuese shkëmbimi

Siç raportohet nga L’Equipe, Mbappe ka pak interes për të nxitur atë zgjatje në kontratën e tij. Kjo mund ta detyrojë PSG-në ose të negociojë një marrëveshje tjetër me lojtarin ose ta shesë atë këtë verë, megjithëse të dyja këto opsione mund të rezultojnë të vështira.

Shumica e klubeve të mëdha evropiane do ta kishin të vështirë të grumbullonin para për të nënshkruar me Mbappen këtë verë, përfshirë Realin. Është gjithashtu e diskutueshme nëse skuadra e Carlo Ancelottit në të vërtetë duhet të transferojë Mbappen menjëherë, me Karim Benzeman që ende performon vazhdimisht.

Nëse Reali pret verën e ardhshme për të nënshkruar me Mbappen, kjo do të çlironte buxhetin e tyre të transferimit për të transferuar Jude Bellingham. Reprezentuesi anglez konsiderohet si një nga mesfushorët e rinj më të mirë në botë, pasi bëri përshtypje te Borussia Dortmund.

Real Madridi dhe Barcelona humbasin të drejtën për “El Clasico”
Lexo po ashtu Real Madridi dhe Barcelona humbasin të drejtën për “El Clasico”

Bellinghamit iu mohua titulli i parë i ligës të shtunën pasi Dortmundi hodhi poshtë një mundësi të artë për të fituar Bundesligën. Ata duhej të mposhtnin Mainzin, por një barazim 2-2 i lejoi Bayern Munich të rrëmbejë titullin e 11-të radhazi.

Bellingham do të ishte një grusht shteti i madh për Realin, me Luke Modric që i afrohet fundit të karrierës së tij vezulluese. Mesfusha e plakur e Realit ishte e qartë gjatë humbjes së tyre të fundit 4-0 ndaj Manchester Cityt, me 37 vjeçarin dhe Toni Kroos që tani është 33 vjeç, duke luftuar për të mbajtur ritmin.

Por, Reali do të ketë padyshim mesfushën e re më emocionuese në Evropë nëse mund të arrijë Bellinghamin. Ata tashmë kanë dyshen franceze Aurelien Tchouameni, 23 vjeç, Eduardo Camavinga, 20 vjeç. Ky i fundit mund të luajë edhe në krahun e majtë.

Real Madrid ka një listë të ngushtë të transferimeve me pesë lojtarë, Kane dhe James pjesë e dëshirave
Lexo po ashtu Real Madrid ka një listë të ngushtë të transferimeve me pesë lojtarë, Kane dhe James pjesë e dëshirave

Federico Valverde, Vinicius Junior dhe Rodrygo janë ende në kulmin e karrierës dhe mund të luajnë së bashku me Mbappen në sulm, nëse francezi përfundon një lëvizje. Eder Militao dhe David Alaba, ndërkohë, do të vazhdojnë partneritetin e tyre në zemër të mbrojtjes së Realit.

Zona e mbrojtësit të majtë është një shqetësim për Realin, me Antonio Rudiger që shpesh e plotëson. Ende vetëm 31 vjeç, Dani Carvajal do të mbetet mbrojtësi i djathtë i parë i klubit për disa kohë në vazhdim, ndërsa e njëjta gjë mund të thuhet për portierin Thibaut Courtois. /Telegrafi/

Si mund të rreshtohej Real Madridi me Mbappe dhe Jude Bellingham në skuadrën e tyre

Në trend Sport

Më shumë
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Serie A
'Nuk është lojë e ndershme' - Tebas sulmon Real Madridin pas pretendimit të tyre për gjyqtarët

'Nuk është lojë e ndershme' - Tebas sulmon Real Madridin pas pretendimit të tyre për gjyqtarët

La Liga
Katër emra në radarin e Real Madridit për pasardhës të mundshëm të Carlo Ancelottit

Katër emra në radarin e Real Madridit për pasardhës të mundshëm të Carlo Ancelottit

La Liga
Napoli poston komunikatë për rastin e Osimhen – nuk i kërkon falje lojtarit për videon në TikTok

Napoli poston komunikatë për rastin e Osimhen – nuk i kërkon falje lojtarit për videon në TikTok

Serie A
Kalo në kategori