LAJMI I FUNDIT:

Si mund të luajë Atletico Madridi, nëse Tuchel bëhet trajner i tyre

Si mund të luajë Atletico Madridi, nëse Tuchel bëhet trajner i tyre

Thomas Tuchel është favorit për të zëvendësuar trajnerin e Atletico Madridit, Diego Simeone dhe ai mund të kërkojë të sjellë me vete një numër yjesh të Chelseat.

Reklama

Presioni po rritet mbi strategun legjendar afatgjatë të spanjollëve pas largimit poshtërues nga futbolli evropian.

Por, fatkeqësia e këtij sezoni në Ligën e  Kampionëve nuk është e vetmja, ndërkohë që është edhe pas liderit të ligës, Barcelonës me 13 pikë, mund të bëjë që Atletico të ndajë rrugët me Simeonen.

Simeone është një legjendë e Atleticos

Fichajes  pretendon se Tuchel është favorit për të marrë drejtimin nëse Simeone largohet dhe ai mund të transformojë pamjen e skuadrës spanjolle.

Një numër yjesh të menaxhuar nga Tuchel në Chelsea mund të bëjnë ndryshimin, si dhe disa objektiva transferimi që u identifikuan gjatë mbretërimit të tij 20-mujor në “Stamford Bridge”.

Një nga ata yje mund të jetë Mason Mount, i cili është në një ngërç për rinovimin e kontratës me Chelsean.

Pierre-Emerick Aubameyang iu bashkua Chelseat në verë dhe ishte i emocionuar për të punuar nën Tuchel, me të cilin punoi edhe në Borussia Dortmund. /Telegrafi/

Mount, Nkunku dhe Aubameyang mund të formojnë një treshe vdekjeprurëse në Atletico

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Serie A
'Nuk është lojë e ndershme' - Tebas sulmon Real Madridin pas pretendimit të tyre për gjyqtarët

'Nuk është lojë e ndershme' - Tebas sulmon Real Madridin pas pretendimit të tyre për gjyqtarët

La Liga
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Kalo në kategori