Kampioni në fuqi i Gjermanisë, Bayern Munich nuk po kalon momentet më të mira në kampionatin gjerman.

Gjigantët gjerman aktualisht janë në pozitën e gjashtë në Bundesliga dhe po mendojnë ta përforcojnë repartin defensivë gjatë afatit kalimtar të janarit.

Bavarezët janë duke monitoruar situatën e mbrojtësit sllovak, Milan Skriniar që po shkëlqen me Interin.

23-vjeçari është në bisedime ka kontratë me Interin deri në vitin 2022 por që klubi po mendon t’ia zgjasë edhe më shumë.

(Photo by Emilio Andreoli/Getty Images/Guliver)

Bayerni po mendon të ofrojë rreth 80 milionë euro në janar për ta rrëmbyer Skriniarin nga Interi.

Por për të arritur deri te mbrojtësi i talentuar sllovak, Bayerni duhet ta mposhtë konkurrencën e skuadrave tjera të mëdha.

Barcelona, Manchester United dhe Chelsea janë ekipet tjera që kanë kërkuar shërbimet e Skriniarit.

Ditëve të fundit u përmend për interesimin e Bayernit, por duket se kampionët në fuqi të Gjermanisë e kanë marrë seriozisht transferimin e sllovakit.

Skriniar iu bashkua Interit në verën e vitit 2017 nga Sampdoria për 27 milionë euro. /Telegrafi/