LAJMI I FUNDIT:

‘Shpresoj ta kem bërë nënën krenare’ – Rita Ora përfshihet në gatim

‘Shpresoj ta kem bërë nënën krenare’ – Rita Ora përfshihet në gatim
(Foto: Facebook/Erion Veliaj)

Gjatë qëndrimit në Tiranë, Rita Ora është përfshirë në aktivitete të shumta. Gjatë të hënës, ajo e ka vizatuar “Shtëpinë e Ngjyrave” në kryeqytetin e Shqipërisë, e cila ofron shërbime për fëmijët dhe familjet në nevojë.

“Me Rita Orën te ‘Shtëpia e Ngjyrave’! U jam shumë mirënjohës të gjithëve atyre që punojnë me fëmijët dhe familjet në nevojë, që u shërbejnë çdo ditë me përkushtim”.


“Më vjen mirë që Rita ishte sot këtu, si Ambasadore e UNICEF-it, për të inkurajuar çdo punonjës social dhe punën e mirë që bëjnë qendrat tona sociale. Faleminderit!”, ka shkruar kryetari i Tiranës krahas videos së publikuar në Facebook.

Me këtë rast, këngëtarja me famë botërore është shprehur e nderuar për praninë e saj dhe kohën e kaluar me fëmijët, ndërsa është përfshirë edhe në aktivitetin “Muri i ngjyrave dhe dritës”, ku së bashku me fëmijët dhe pjesëmarrësit tjerë lanë gjurmët e duarve dhe firmat e tyre në një mur të bardhë, në mbështetje të shërbimeve të mbrojtjes së fëmijëve dhe luftës kundër trafikimit të qenieve njerëzore dhe punës së detyrueshme te fëmijët.

Rita Ora: Duam ta vëmë në dukje afërsinë mes Shqipërisë dhe Kosovës
Lexo po ashtu Rita Ora: Duam ta vëmë në dukje afërsinë mes Shqipërisë dhe Kosovës

Njëherësh, Rita ka provuar edhe të përgatitë pite, ndërsa në një postim në Instagram ka shkruar: “Shpresoj ta kem bërë krenare nënën time me këtë”. /Telegrafi/

View this post on Instagram

A post shared by RITA ORA (@ritaora)

(Foto: Facebook/Erion Veliaj)

Në trend Magazina

Më shumë
Biznesmeni shqiptar i drejtohet Besit pas ndarjes nga Xhensila: Të pata thënë, më vjen keq por ke shpëtuar një herë e mirë

Biznesmeni shqiptar i drejtohet Besit pas ndarjes nga Xhensila: Të pata thënë, më vjen keq por ke shpëtuar një herë e mirë

Magazina
Butrint Imeri i paguan gjobën fansit që u dënua nga policia duke dëgjuar një nga këngët e tij

Butrint Imeri i paguan gjobën fansit që u dënua nga policia duke dëgjuar një nga këngët e tij

Magazina
U filmua rrugëve të Tiranës, Egla zbulon se çfarë ndodhi para se të futej në Dhomën e Bardhë

U filmua rrugëve të Tiranës, Egla zbulon se çfarë ndodhi para se të futej në Dhomën e Bardhë

Magazina
Rrëmbeu fitoren e BBVA, i kthehet Meritoni: Pse nuk e pranon që ta dhamë fitoren unë dhe Ilnisa

Rrëmbeu fitoren e BBVA, i kthehet Meritoni: Pse nuk e pranon që ta dhamë fitoren unë dhe Ilnisa

Magazina
Të pastrehët dërgohen jashtë qytetit të Edinburgut, për t’u lëshuar hapësirë fansave të Taylor Swiftit

Të pastrehët dërgohen jashtë qytetit të Edinburgut, për t’u lëshuar hapësirë fansave të Taylor Swiftit

Magazina
Dafina Zeqiri dhe Yll Limani bashkojnë forcat sërish për një super-bashkëpunim

Dafina Zeqiri dhe Yll Limani bashkojnë forcat sërish për një super-bashkëpunim

Magazina
Kalo në kategori