Gjatë qëndrimit në Tiranë, Rita Ora është përfshirë në aktivitete të shumta. Gjatë të hënës, ajo e ka vizatuar “Shtëpinë e Ngjyrave” në kryeqytetin e Shqipërisë, e cila ofron shërbime për fëmijët dhe familjet në nevojë.

“Me Rita Orën te ‘Shtëpia e Ngjyrave’! U jam shumë mirënjohës të gjithëve atyre që punojnë me fëmijët dhe familjet në nevojë, që u shërbejnë çdo ditë me përkushtim”.

“Më vjen mirë që Rita ishte sot këtu, si Ambasadore e UNICEF-it, për të inkurajuar çdo punonjës social dhe punën e mirë që bëjnë qendrat tona sociale. Faleminderit!”, ka shkruar kryetari i Tiranës krahas videos së publikuar në Facebook.

Reklama

Me këtë rast, këngëtarja me famë botërore është shprehur e nderuar për praninë e saj dhe kohën e kaluar me fëmijët, ndërsa është përfshirë edhe në aktivitetin “Muri i ngjyrave dhe dritës”, ku së bashku me fëmijët dhe pjesëmarrësit tjerë lanë gjurmët e duarve dhe firmat e tyre në një mur të bardhë, në mbështetje të shërbimeve të mbrojtjes së fëmijëve dhe luftës kundër trafikimit të qenieve njerëzore dhe punës së detyrueshme te fëmijët.

Reklama
Rita Ora: Duam ta vëmë në dukje afërsinë mes Shqipërisë dhe Kosovës Rita Ora: Duam ta vëmë në dukje afërsinë mes Shqipërisë dhe Kosovës

Njëherësh, Rita ka provuar edhe të përgatitë pite, ndërsa në një postim në Instagram ka shkruar: “Shpresoj ta kem bërë krenare nënën time me këtë”. /Telegrafi/

View this post on Instagram

A post shared by RITA ORA (@ritaora)

Reklama

(Foto: Facebook/Erion Veliaj)