LAJMI I FUNDIT:

Rita Ora: Duam ta vëmë në dukje afërsinë mes Shqipërisë dhe Kosovës

Rita Ora: Duam ta vëmë në dukje afërsinë mes Shqipërisë dhe Kosovës
(Foto: Instagram/ritaora)

Rita Ora është pritur në një takim nga kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, me të cilin i kanë ftuar qytetarët që t’i bashkohen koncertit të nesërm (6 shtator), që do të festojë Tiranën si ‘Kryeqyteti Evropian i Rinisë 2022’.

Reklama

Mes emocioneve për rikthimin në Tiranë, shqiptarja e famshme shprehu krenarinë për origjinën e saj shqiptare dhe siguroi se nuk do të ndalet së promovuari atë.

“Kur vij këtu dua të sjell me vete frymëzim dhe argëtim, dhe gjithmonë kam bërë maksimumin. Nuk ka rëndësi nga vjen, kush je, je burrë apo grua, ndjesia është e tillë që, nëse ti je krenar për prejardhjen, ajo që mund të bësh është ta bësh të njohur vendlindjen tënde”.

Rita Ora në Tiranë: Njerëzit më paragjykonin për ngjyrën e lëkurës time kur ju tregova që jam shqiptare
Lexo po ashtu Rita Ora në Tiranë: Njerëzit më paragjykonin për ngjyrën e lëkurës time kur ju tregova që jam shqiptare

“E kam besuar gjithmonë këtë dhe prindërit e mi ma kanë thënë çdo herë. Unë do të vazhdoj ta bëj këtë derisa të jem gjallë. Ne duam të vëmë në dukje afërsinë mes Shqipërisë dhe Kosovës dhe të bërit së bashku tregon mbështetjen tonë, për komunitetet tona”, deklaroi Rita Ora, citon Top Channel.

Veliaj e ka falënderuar Ritën për shembullin pozitiv që u jep të rinjve dhe të rejave shqiptare duke theksuar se ajo është shembulli se si përmes punës dhe sakrificës arrihen gjërat e mëdha në jetë.

Nisur nga ngjarja e dhunimit të 11-vjeçares në Kosovës, koncerti i Rita Orës do të përcjellë një mesazh sensibilizues për shoqërinë shqiptare, për të respektuar më shumë gratë dhe vajzat.

Artistja Rita Ora dekorohet nga Presidenti i Shqipërisë me titullin “Naim Frashëri”
Lexo po ashtu Artistja Rita Ora dekorohet nga Presidenti i Shqipërisë me titullin “Naim Frashëri”

Në trend Magazina

Më shumë
Mediat angleze shkruajnë për modelen nga Kosova - Franceska Murati, refugjatja që dikur bullizohej në shkollë u shpall

Mediat angleze shkruajnë për modelen nga Kosova - Franceska Murati, refugjatja që dikur bullizohej në shkollë u shpall "Mis Central London"

Magazina
Beatrix Ramosaj shkëlqen në fustan të kuq teksa feston ditëlindjen e 29-të

Beatrix Ramosaj shkëlqen në fustan të kuq teksa feston ditëlindjen e 29-të

Magazina
Shoqëria e tyre vazhdon edhe jashtë BBVK, Vedati publikon imazhe përkrah Gresës dhe Andit

Shoqëria e tyre vazhdon edhe jashtë BBVK, Vedati publikon imazhe përkrah Gresës dhe Andit

Magazina
Sam Asghari shënon përvjetorin e parë të martesës me Britney Spears, teksa artistja fshin sërish llogarinë në Instagram

Sam Asghari shënon përvjetorin e parë të martesës me Britney Spears, teksa artistja fshin sërish llogarinë në Instagram

Magazina
Rita Ora shoqërohet nga bashkëshorti Taika Waititi edhe gjatë stërvitjeve, çifti shfaqen në formë të mirë përkrah njëri-tjetrit

Rita Ora shoqërohet nga bashkëshorti Taika Waititi edhe gjatë stërvitjeve, çifti shfaqen në formë të mirë përkrah njëri-tjetrit

Magazina
Kanye West paditet nga një fotografe për përdorimin pa leje të fotos së Gabriella Karefa-Johnson

Kanye West paditet nga një fotografe për përdorimin pa leje të fotos së Gabriella Karefa-Johnson

Magazina
Kalo në kategori