LAJMI I FUNDIT:

Rita Ora në Tiranë: Njerëzit më paragjykonin për ngjyrën e lëkurës time kur ju tregova që jam shqiptare

Rita Ora në Tiranë: Njerëzit më paragjykonin për ngjyrën e lëkurës time kur ju tregova që jam shqiptare
Rita Ora

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, ka mbërritur ditën e djeshme (e diel), në Tiranë.

Përpara koncertit gjigant që do ta mbajë në sheshin “Skënderbej” të martën, Ora u nis për në Liceun Artistik “Jordan Misja” në Tiranë, shoqëruar nga kryetari i Tiranës, Erion Veliaj.


Ajo takoi nga afër shumë nxënës dhe të diplomuar nga liceu, të cilëve nuk nugroi t’iu jepte përgjigje të shumta në pyetjet që ata parashtronin.

Rita Ora në Tiranë (Foto: Erion Veliaj/Instagram)

Një prej pjesëmarrësve në sallë e pyeti këngëtaren se si ia doli të depërtonte në tregun ndërkombëtar, kur në fakt ishte shqiptare.

Dhe 31-vjeçarja tha se nuk ka qenë edhe shumë e lehtë, pasi në fillimet e saj njerëzit e paragjykonin për prejardhjen, madje edhe për ngjyrën e lëkurës së saj.

“Jam kosovare, vij nga një vend që quhet Shqipëri dhe në fakt është një vend i mbushur me njerëz të mrekullueshëm. Dhe ata ishin si: ‘Po, por lëkura juaj…lëkura juaj është pak më e errët, ti nuk ke lëkurë aq të bardhë’, dhe unë isha: Çfarë? A i keni parë njerëzit që vijnë nga vendi im? Ne jemi kaq ekziotikë, ne dukemi sikur vijmë nga vende të ndryshme, ne jemi të bukur brenda dhe jashtë, jo vetëm fizikisht”, ka thënë këngëtarja e hitit “Let You Love Me” në përgjigjen e saj.

Rita Ora mahniti publikun me interpretimin, ndërsa u shfaq me paraqitje provokuese në Munih
Lexo po ashtu Rita Ora mahniti publikun me interpretimin, ndërsa u shfaq me paraqitje provokuese në Munih

Tutje, ajo u shpreh se e ka treguar gjithmonë me krenari origjinën e saj që në fillimet e karrierës, pa marrë parasysh për atë se çfarë të tjerët do të thonin për prejardhjen e saj. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Dafina Zeqiri merr propozim për martesë në ditëlindjen e saj, publikon pamje nga momenti romantik

Dafina Zeqiri merr propozim për martesë në ditëlindjen e saj, publikon pamje nga momenti romantik

Magazina
Ndahet nga jeta aktorja e njohur Shirine Morina

Ndahet nga jeta aktorja e njohur Shirine Morina

Magazina
U aludua se marrëdhënia e tyre është krisur, Arbana Osmani dhe Luiz Ejlli befasojnë ndjekësit me veprimin e fundit

U aludua se marrëdhënia e tyre është krisur, Arbana Osmani dhe Luiz Ejlli befasojnë ndjekësit me veprimin e fundit

Magazina

"Gabim, stop, stop, stop", një kanaçe u hodh drejt Alketa Vejsiut gjatë X Factorit - reagimi i saj ishte i menjëhershëm

Magazina
Alketa Vejsiu goditet me një kanaçe në skenën e X Factor Albania

Alketa Vejsiu goditet me një kanaçe në skenën e X Factor Albania

Magazina

"Më shumë nuk ka vend" - Xhensila Myrtezaj dërgon mesazh për Bes Kallakun në fotografinë me dy fëmijët e saj

Magazina
Kalo në kategori