LAJMI I FUNDIT:

Shpërthim zjarri në xhirimet e “Gladiator 2”, disa anëtarë të ekipit dërgohen me urgjencë në spital

Shpërthim zjarri në xhirimet e “Gladiator 2”, disa anëtarë të ekipit dërgohen me urgjencë në spital

Prodhimi i vazhdimit të “Gladiator” është zhytur në kaos pas një shpërthimi të raportuar në xhirime.

Reklama

Gjashtë anëtarë të ekipit që po punonin në vazhdimin e filmit epik të Sir Ridley Scott të vitit 2000, u dërguan me urgjencë në spital pasi u kapën nga një flakë kur një top zjarri shpërtheu në xhirime.

Yjet, duke përfshirë aktorin e “Normal People”, Paul Mescal dhe fituesin e “Oscar”, Denzel Washington, dyshohet se ishin rreth e rrotull kur ndodhi incidenti në shkretëtirën e Saharasë në Marok dhe “e panë me tmerr”, shkruan Mirror.

Foto: Getty Images

“Ishte e tmerrshme – një top i madh zjarri fluturoi lart dhe kapi disa anëtarë të ekuipazhit në rrugën e tij”, tha një burim.

Burimi shtoi për The Sun se si gjashtë punonjës të prodhimit duhej të dërgoheshin me urgjencë në spital për trajtim dhe e përshkroi incidentin si “një aksident të rëndë”.

“Të gjithë të përfshirët, nga vrapuesit më të thjesht e deri te emrat e yjeve, janë tronditur nga kjo”, vazhdoi burimi.

Krahas Mescalit dhe Washingtonit, ylli i “The Last of Us”, Pedro Pascal dhe aktori irlandez Barry Keoghan – i cili u nominua për “Oscar” për aktorin më të mirë në rol dytësor këtë vit – do të shfaqet gjithashtu në filmin e shumëpritur.

Foto: Getty Images

Para incidentit në xhirime, “Gladiator 2” ishte planifikuar të dilte në kinema në nëntor të këtij viti.

Russell Crowe fitoi një “Oscar” për aktorin më të mirë për portretizimin e Maximus Decimus Meridius në “Gladiator” në vitin 2000.

Duke folur në një podcast në janar, Crowe shpjegoi se nuk do të shfaqej në vazhdimin e Gladiatorit, por ndau pak informacion rreth komplotit.

“Pra, ai fëmijë i ri është rritur dhe tani është perandori. Nuk e di se çfarë ndodh tjetër në atë moment, kështu që kjo është ideja. Pra, nuk është një ribërje. Dhe nuk është një vazhdim i drejtpërdrejtë”, tha aktori më parë. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Fyerjet e rënda ndaj Alban dhe Beatrix Ramosajt në emision, Albëria paralajmëron se do të ndiqet rruga ligjore kundër Albano Bogdos

Fyerjet e rënda ndaj Alban dhe Beatrix Ramosajt në emision, Albëria paralajmëron se do të ndiqet rruga ligjore kundër Albano Bogdos

Magazina
Zbulohet historia e 'gruas' së re të Kanye West: Bianca Censori është fëmija i një familje famëkeqe kriminele, xhaxhai i së cilës quhej

Zbulohet historia e 'gruas' së re të Kanye West: Bianca Censori është fëmija i një familje famëkeqe kriminele, xhaxhai i së cilës quhej "Al Capone i Melburnit"

Magazina
Një nga femrat më të bukura të Hollywoodit, sot e shpërfytyruar nga lufta me kancerin - Linda Evangelista flet për ndryshimet që ia shkaktuan operacionet

Një nga femrat më të bukura të Hollywoodit, sot e shpërfytyruar nga lufta me kancerin - Linda Evangelista flet për ndryshimet që ia shkaktuan operacionet

Magazina
Ndërkohë që Messi mban distancë me modelet, reagimi emocionues i Antonelas kur sheh David Beckham kapet në kamera

Ndërkohë që Messi mban distancë me modelet, reagimi emocionues i Antonelas kur sheh David Beckham kapet në kamera

Magazina
Blero publikon foto nga darka romantike me të dashurën e re

Blero publikon foto nga darka romantike me të dashurën e re

Magazina
Luana Vjollca reagon pas dyshimeve se po i qarkullon një video erotike në internet

Luana Vjollca reagon pas dyshimeve se po i qarkullon një video erotike në internet

Magazina
Kalo në kategori