LAJMI I FUNDIT:

Shpallet fituesi i emisionit “Detektivi”

Shpallet fituesi i emisionit “Detektivi”

Të martën e 12 korrikut, fundi i sezonit të tretë të emisionit “Detektivi” erdhi.

Emisioni që transmetohej çdo të martë, me fillim nga ora 20:05 në RTV Dukagjini, me moderatore Edita Doli, këtë mbrëmje solli Egzona Bytyqin si fituese të këtij edicioni.

Në një ambient me familjarë të finalistëve e me finalisten e sezonit të kaluar, Xheraldina Rexhepi, ky sezon pati një garë të ngjeshur mes finalistësh të natyrave të ndryshme.

E këtë garë, me një logjikë të jashtëzakonshme e fitoi kandidatja Egzona Bytyqi.

Egzona Bytyqi, fituese e sezonit të tretë të emisionit “Detektivi”

Në një garë të ngushtë Egzona ishte me finalistin Sylejmani, i cili kishte përgjigjen e saktë por ishte në disavantazh me shtypjen e butonit të cilën e rrëmbeu Egzona.

Sylejmani, Egzona dhe Merkuri si finalistë të sezonit të emisionit “Detektivi”

Ndërsa pjesë e këtij paneli të finalistëve ishte edhe Merkuri.

Reklama

Egzona si shpërblim në këtë garë mori një makinë të tipit ‘Dacia’, e që pararendëse e saj në sezonin e dytë fituese ishte Xheraldina Rexhepi, ndërsa fitues në sezonin e parë ishte Diar Kabashi.

Sylejmani, Egzona dhe Merkuri si finalistë të sezonit të emisionit “Detektivi”

Si prodhim i televizionit Dukagjini, emisioni ”Detektivi”, ani pse me të njëjtën tematikë, çdo sezon u konsiderua si kuizi më atraktiv në vend.

Ndër edicione, pjesë e kuizit janë përzgjedhur personat që kanë kaluar fazën e testimit, duke u përgjigjur në pyetjet logjike.

Me përgjigjet e sakta, ata kanë hyrë në garën për çmimin e madh.

Gjithashtu, përpos çmimit kryesor, në këtë sezon ka pasur shpërblime edhe për gjysmëfinalistë dhe finalistët e mbetur të garës.

Pas tri sezoneve të garës, me shumë emocione dhe me shikueshmëri të lartë, “Detektivi” përfundon duke lënë mbresa në çdo familje deri në edicionet e ardhshme.

Reklama

Në trend Magazina

Më shumë
Xhuli Nura ishte e pranishme në O2 Arena të Londrës, në duelin e Anthony Joshua ndaj Jermaine Franklin

Xhuli Nura ishte e pranishme në O2 Arena të Londrës, në duelin e Anthony Joshua ndaj Jermaine Franklin

Magazina
U shpall fitues në Big Brother VIP Kosova, Stresi thotë se kishte 18 mijë vota më shumë se Vedati

U shpall fitues në Big Brother VIP Kosova, Stresi thotë se kishte 18 mijë vota më shumë se Vedati

Magazina
“Më ka harruar, nuk më njohu” - takimi emocionues i Oltës me të birin pak para daljes nga shtëpia

“Më ka harruar, nuk më njohu” - takimi emocionues i Oltës me të birin pak para daljes nga shtëpia

Magazina
Luiz Ejlli bën sikur nuk e njeh Kevin Jacobs, reagon fituesi i Big Brother Kanada: Është duke i provokuar ata, shihet në fytyrën e tij

Luiz Ejlli bën sikur nuk e njeh Kevin Jacobs, reagon fituesi i Big Brother Kanada: Është duke i provokuar ata, shihet në fytyrën e tij

Magazina
Opinionistja Zhaklin Lektari: Dua të shoh seks brenda shtëpisë së Big Brotherit

Opinionistja Zhaklin Lektari: Dua të shoh seks brenda shtëpisë së Big Brotherit

Magazina
Stresi thumbon ish-banorët: Kam dëgjuar shumë fjalë pas BBVK, kënaquni me aq sa keni merituar

Stresi thumbon ish-banorët: Kam dëgjuar shumë fjalë pas BBVK, kënaquni me aq sa keni merituar

Magazina
Kalo në kategori