LAJMI I FUNDIT:

Portali Dukagjini

126 Artikuj

Shpallet fituesi i emisionit “Detektivi”

Shpallet fituesi i emisionit “Detektivi”

TV / Film
Rrëfimet për Gjakoviqin, malazezin e arrestuar për krime lufte në Pejë

Rrëfimet për Gjakoviqin, malazezin e arrestuar për krime lufte në Pejë

Kosovë
Shpenzimet e kryeministrit Kurti gjatë vizitës zyrtare në SHBA

Shpenzimet e kryeministrit Kurti gjatë vizitës zyrtare në SHBA

Kosovë
Ish luftëtarja e UÇK-së rrëfen historinë e saj: 18 vjeçe u nisa në luftë, sot ndjej keqardhje për bashkëluftëtarët

Ish luftëtarja e UÇK-së rrëfen historinë e saj: 18 vjeçe u nisa në luftë, sot ndjej keqardhje për bashkëluftëtarët

Kosovë
Brenda Qendrës së Paraburgimit në veri të Mitrovicës – rrëfimet e të burgosurve

Brenda Qendrës së Paraburgimit në veri të Mitrovicës – rrëfimet e të burgosurve

Drejtësi
Dyshimet mbi ndikimin rus në raportin e Dick Marty-it

Dyshimet mbi ndikimin rus në raportin e Dick Marty-it

Kosovë
Haxhiu për Vettingun: Problemi është me nivelet e larta të drejtësisë

Haxhiu për Vettingun: Problemi është me nivelet e larta të drejtësisë

Drejtësi
Osmani për liberalizimin e vizave: Mesazhi i 23 qershorit i rëndësishëm

Osmani për liberalizimin e vizave: Mesazhi i 23 qershorit i rëndësishëm

Kosovë
Opozita po i përdor veteranët për kauza politike

Opozita po i përdor veteranët për kauza politike

Politikë
Rasti “Veteranët”, Çeku: Një gjyqtar serb e mori vendimin për kthimin e rastit në rigjykim

Rasti “Veteranët”, Çeku: Një gjyqtar serb e mori vendimin për kthimin e rastit në rigjykim

Kosovë
Rrëfimi i gruas nga një fshat i Deçanit, që tri ditë e tri netë përjetoi dhunë seksuale nga policët serbë

Rrëfimi i gruas nga një fshat i Deçanit, që tri ditë e tri netë përjetoi dhunë seksuale nga policët serbë

Sociale
Selimi: Kurti e bën gjyqësinë vet – kjo e bën të tmerrshme qeverisjen e tij

Selimi: Kurti e bën gjyqësinë vet – kjo e bën të tmerrshme qeverisjen e tij

Politikë
Detaje të reja, babai vrau të birin në Peran të Podujevës pas mosmarrëveshjeve për shitjen e mjeteve bujqësore

Detaje të reja, babai vrau të birin në Peran të Podujevës pas mosmarrëveshjeve për shitjen e mjeteve bujqësore

Kosovë
Ndër vite në Kosovë rreth 130 persona kanë vdekur nga mbidoza e drogës

Ndër vite në Kosovë rreth 130 persona kanë vdekur nga mbidoza e drogës

Kosovë
Ymeri: Gërvalla ka pasur deklarata të ngutshme e të pamenduara

Ymeri: Gërvalla ka pasur deklarata të ngutshme e të pamenduara

Politikë
Jashari: Nuk do të lejojmë që të kalojë një ligj që diskriminon veteranët

Jashari: Nuk do të lejojmë që të kalojë një ligj që diskriminon veteranët

Kosovë
Mustafa: Masat e qeverisë, janë të pamjaftueshme për krizën me çmime

Mustafa: Masat e qeverisë, janë të pamjaftueshme për krizën me çmime

Kosovë
Për 5 muaj Kosova importoi 131 milionë euro mallra nga Serbia

Për 5 muaj Kosova importoi 131 milionë euro mallra nga Serbia

Biznes
Infermieri në Prishtinë ofron shërbime mjekësore falas

Infermieri në Prishtinë ofron shërbime mjekësore falas

Sociale
Dallimi mes politikës së Merkelit dhe Scholzit ndaj Ballkanit

Dallimi mes politikës së Merkelit dhe Scholzit ndaj Ballkanit

Kosovë
Konfirmohet vizita e kreyparlamentarit Konjufca ish-krerëve të UÇK-së në Hagë, shoqëria civile e kundërshton

Konfirmohet vizita e kreyparlamentarit Konjufca ish-krerëve të UÇK-së në Hagë, shoqëria civile e kundërshton

Drejtësi
Raportet e ftohta Kosovë – Shqipëri, analistët kritikojnë qasjen e shteteve

Raportet e ftohta Kosovë – Shqipëri, analistët kritikojnë qasjen e shteteve

Kosovë
Ymeri: Albin Kurti ka kontribuar për UÇK-në, ashtu sikurse ka vepruar Adem Demaçi

Ymeri: Albin Kurti ka kontribuar për UÇK-në, ashtu sikurse ka vepruar Adem Demaçi

Kosovë
Jashari: Pensioni i veteranëve nuk guxon të jetë nën pagën minimale

Jashari: Pensioni i veteranëve nuk guxon të jetë nën pagën minimale

Kosovë