LAJMI I FUNDIT:

Shkaku i Tuchel – Van Basten i thotë yllit të Chelseat të largohet nga Stamford Bridge

Shkaku i Tuchel – Van Basten i thotë yllit të Chelseat të largohet nga Stamford Bridge

Marco van Basten e ka këshilluar Hakim Ziyechin që të largohet sa më parë nga Chelsea, pasi Thoma Tuchel është trajner i gabuar për të.

Reklama

Marokeni u bashkua me The Blues në verën e kaluar nga Ajaxi, mirëpo ka dështuar deri më tani ta tregojë vetën në Stamford Bridge.

Legjenda holandeze i ka bërë të ditur atij përmes një deklarate se është një lojtar fantastik, mirëpo nën urdhrat e Tuchel nuk mund të shkëlqejë.

“Sërish Ziyech në bankën rezervë”, ka thënë fillimisht Van Basten.

“Kur ai futet (në lojë), është si një sulmues. Edhe ai mund ta bëjë këtë, sepse është thjesht një lojtar i mirë. Jam i trishtuar kur shoh rotacionin … Ai thjesht nuk është në vendin e duhur”.

“Werner luan vërtet keq, por a nuk hyn ai më shpesh? Sistemi që luan ky trajner nuk është i mirë për Ziyech. Atëherë si Ziyech duhet të thuash: ‘E dini çfarë? Unë duhet të lutem [të largohem]. Tani bëhet fjalë për Ziyech, sepse nuk kam asgjë me atë njeri”.

“Kjo nuk po shkon mirë. Unë nuk jam duke thënë se është e keqe për Ziyech ose e keqe për atë trajner, por nuk funksionon kështu”, ka shtuar më tej holandezi.

Ziyech po lufton me Christian Pulisic, Timo Werner dhe Callum Hudson-Odoi për një vend startuese, derisa sonte blutë përballen me Real Madridin në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Zbulohet buxheti i transferimeve verore të Newcastle United, shokohen tifozët

Zbulohet buxheti i transferimeve verore të Newcastle United, shokohen tifozët

Premier League
Zyrtare: Brahim Diaz rikthehet te Real Madridi

Zyrtare: Brahim Diaz rikthehet te Real Madridi

La Liga
Real Madridi pritet t’i japë Bellinghamit numrin legjendar pas transferimit

Real Madridi pritet t’i japë Bellinghamit numrin legjendar pas transferimit

La Liga
Joshua Kimmich i etur për të nënshkruar me Barcelonën këtë verë

Joshua Kimmich i etur për të nënshkruar me Barcelonën këtë verë

La Liga
Man City – Inter: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim i finales së Ligës së Kampionëve

Man City – Inter: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim i finales së Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Haalandit nuk i pëlqen të flasë për Interin, tregon se ëndrra për Ligën e Kampionëve është e frymëzuar nga Man Utd

Haalandit nuk i pëlqen të flasë për Interin, tregon se ëndrra për Ligën e Kampionëve është e frymëzuar nga Man Utd

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori