LAJMI I FUNDIT:

Shënoi 483 gola në 87 ndeshje: Man City e do sensacionin e Milanit

Shënoi 483 gola në 87 ndeshje: Man City e do sensacionin e Milanit

Francesco Camarda po shfaqet shpejt si talenti italian më emocionues në skenë dhe puna e tij me Milanin ka tërhequr vëmendjen e klubeve të mëdha, përfshirë Manchester Cityn.

Qendërsulmuesi 15-vjeçar u bë golashënuesi më i ri italian në Ligën Rinore të UEFA-s kur shënoi dy gola në fitoren 4-0 të Rossoneri Primavera ndaj Newcastle United të martën, një paraqitje që e vuri menjëherë në qendër të vëmendjes.


Camarda, i cili ka lindur në mars 2008, tashmë ka filluar të shfaqet rregullisht për skuadrën e Milan Primavera dhe ai shënoi golin e tij debutues në fillimin e tij të parë në ligë kundër Sassuolos.

Shënoi 483 gola në 87 ndeshje: Ku ka mbetur "sensacionin i madh" i Milanit
Lexo po ashtu Shënoi 483 gola në 87 ndeshje: Ku ka mbetur "sensacionin i madh" i Milanit

Siç raportohet nga Daniele Longo i Calciomercato.com, shfaqja e pabesueshme e Camardës me Milanin ka tërhequr vëmendjen e një numri klubesh në të gjithë Evropën, duke përfshirë Manchester Cityn dhe Borussia Dortmundin.

Kuqezinjtë nuk kanë ndërmend ta humbin adoleshentin dhe kanë caktuar një datë për t’i dorëzuar atij kontratën e tij të parë profesionale – 16 mars, kur ai mbush 16 vjeç. Atij do t’i jepet një kontratë trevjeçare, maksimumin e lejuar nga rregullat e FIGC.

Camarda ëndërron të bëjë debutimin e tij në Seri A me Milanin dhe është i lumtur me projektin e hartuar me klubin dhe familjen e tij. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kompany ka gjetur tre problemet më të mëdha të Bayern Munich

Kompany ka gjetur tre problemet më të mëdha të Bayern Munich

Bundesliga
Barcelona do të marrë një 'shpëtim financiar' nga sponsori i madh

Barcelona do të marrë një 'shpëtim financiar' nga sponsori i madh

La Liga
Flick i gatshëm ta shesë Pedrin madje gjen edhe zëvendësuesin e tij

Flick i gatshëm ta shesë Pedrin madje gjen edhe zëvendësuesin e tij

La Liga

"Manchester City është ekipi më i mirë në botë, luan futboll më mirë" - Rodrigo flet për finalen dhe mënyrën si erdhën deri aty

Liga e Kampionëve
Ylli i Man City i vetofrohet Barcelonës

Ylli i Man City i vetofrohet Barcelonës

La Liga
Messi shënoi një supergol nga distanca, i ngjashëm me një nga golat e tij më të mëdha ndonjëherë

Messi shënoi një supergol nga distanca, i ngjashëm me një nga golat e tij më të mëdha ndonjëherë

Ligat tjera
Kalo në kategori