LAJMI I FUNDIT:

Shën Valentinin e parë e festuan në Amerikë, por puthjen e parë Mihrija dhe Naimi e dhuruan në një veturë të prishur

Shën Valentinin e parë e festuan në Amerikë, por puthjen e parë Mihrija dhe Naimi e dhuruan në një veturë të prishur
Foto: RTV Dukagjini/YouTube

Çifti shumë i pëlqyer e estradës shqiptare, Mihrije Braha dhe Naim Abazi, kanë qenë të ftuar së fundmi në emisionin “Reload” në RTV Dukagjini.

Reklama

Dyshja e këngëtarëve kanë folur gjatë kësaj jave në përgjithësi për jetën dhe karrierën e tyre, duke treguar në veçanti se cili ka qenë çelësi i suksesit të një martese të shëndetshme, e cila ka zgjatur mbi tri dekada.

Ata treguan se kanë plot 37 vite të lidhur dhe sivjet kremtojnë 30-vjetorin e martesës.

E kur ra fjala te puthja e parë, Naimi dhe Mihrija treguan se e dhuruan puthjen e parë në një veturë të shkatërruar.

Foto: RTV Dukagjini/YouTube

Nami i shpjegoi se ajo ndodhi rastësisht dhe kjo është arsyeja pse qëlloi që puthja e parë të ndodhte aty.

“Vetura qëlloi aty, ne shkuam te vetura, dhe unë i thash Mihrijes: ‘Të dua’, edhe ajo në një moment u kthye dhe më tha: ‘Për hajr të qoftë’”, tregoi këngëtari dhe prezantuesi Abazi.

Naimi dhe Mihrija janë një prej çifteve më jetëgjatë të estradës, nga martesa e të cilëve fryt është djali i tyre i vetëm, Platori. /Telegrafi/


Në trend Magazina

Më shumë
Prezantuesja kroate dhe legjenda Hierro janë në pritje të fëmijës së parë të përbashkët

Prezantuesja kroate dhe legjenda Hierro janë në pritje të fëmijës së parë të përbashkët

Magazina
Xhuli shkon në mbrëmje të maturës, zgjedh një nga 300 djem kandidatë për t'u bërë shoqëruese

Xhuli shkon në mbrëmje të maturës, zgjedh një nga 300 djem kandidatë për t'u bërë shoqëruese

Magazina
E njohur për figurën e admiruar trupore, Ana Kabashi josh në pozat me bikini

E njohur për figurën e admiruar trupore, Ana Kabashi josh në pozat me bikini

Magazina
Blero i bën një dedikim emocional të dashurës së re për ditëlindje: I yti që nga prekja e parë, i yti përjetësisht

Blero i bën një dedikim emocional të dashurës së re për ditëlindje: I yti që nga prekja e parë, i yti përjetësisht

Magazina
Fjolla Morina thotë se familja e saj ka prejardhjen nga Familja Haklaj në Tropojë

Fjolla Morina thotë se familja e saj ka prejardhjen nga Familja Haklaj në Tropojë

Magazina
Ibrahimovic ka më shumë se 20 vite karrierë pas vetes, ndërsa periudha më e vështirë në jetë lidhet me djalin e tij

Ibrahimovic ka më shumë se 20 vite karrierë pas vetes, ndërsa periudha më e vështirë në jetë lidhet me djalin e tij

Magazina
Kalo në kategori