LAJMI I FUNDIT:

Sheiku nga Katari dhe miliarderi britanik dërguan oferta rekord për të blerë Manchester Unitedin

Sheiku nga Katari dhe miliarderi britanik dërguan oferta rekord për të blerë Manchester Unitedin

Sir Jim Ratcliffe dhe Sheikh Jassim Bin Al Thani dërguan oferta zyrtare te Manchester United para afatit, i cili zgjati deri në orën 22:00 të mbrëmjes së sotme.

Reklama

Ish-trashëgimtari i fronit të Katarit është i bindur se do të jetë pronari i ri i Djajve të Kuq.

Sheikh Jassim ia la postin e trashëgimtarit të fronit vëllait të tij më të vogël, emirit aktual të vendit, Tamim Bin Al Thani dhe aktualisht është president i Bankës Islamike të Katarit.

Kundërshtari i tij është presidenti i grupit INEOS, Jim Ratcliffe, i cili ka shprehur disa herë dëshirën për ta mbajtur Unitedin në pozicionin e një superfuqie të futbollit.

Të dy pronarët e mundshëm kanë thënë së fundmi se nuk do të paguajnë para të çmendura për klubin, por informacionet nga mediat britanike thonë se të dyja ofertat janë rreth 6 miliardë euro.

Sheikh Jassim i gatshëm të rrisë me mbi 1 miliard euro ofertën për blerjen e Man Utd
Lexo po ashtu Sheikh Jassim i gatshëm të rrisë me mbi 1 miliard euro ofertën për blerjen e Man Utd

Do të ishte një blerje rekord e një klubi futbolli, dhe tani pronarët aktualë të urryer Glazers janë duke pritur.

Kujtojmë se Glazers së fundmi trembën tifozët me njoftimet se nuk duan ta shesin klubin. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Sa refuzoi nga Arabia Saudite dhe sa do të fitojë në MLS – zbulohet paga e Messit te Inter Miami

Sa refuzoi nga Arabia Saudite dhe sa do të fitojë në MLS – zbulohet paga e Messit te Inter Miami

Ligat tjera
Dështimet e Pep Guardiolës në Ligën e Kampionëve – nga “përplasja më e madhe” deri te gabimi i De Bruyne

Dështimet e Pep Guardiolës në Ligën e Kampionëve – nga “përplasja më e madhe” deri te gabimi i De Bruyne

Liga e Kampionëve
Van Basten i kërkon FIFA-s inkuadrimin e dy rregullave që do ta ndryshonin futbollin përgjithmonë

Van Basten i kërkon FIFA-s inkuadrimin e dy rregullave që do ta ndryshonin futbollin përgjithmonë

Ndërkombëtare
Si e përdori Beckham strategjinë e Sir Alex Ferguson për transferimin e Messit

Si e përdori Beckham strategjinë e Sir Alex Ferguson për transferimin e Messit

Ligat tjera
Aguero zbulon mesazhin që ia dërgoi Messit kur mësoi se bashkëkombësi i tij po kalonte te Inter Miami

Aguero zbulon mesazhin që ia dërgoi Messit kur mësoi se bashkëkombësi i tij po kalonte te Inter Miami

Ligat tjera
Man City – Inter, dita e finales së madhe të Ligës së Kampionëve

Man City – Inter, dita e finales së madhe të Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori