LAJMI I FUNDIT:

Sheikh Jassim i gatshëm të rrisë me mbi 1 miliard euro ofertën për blerjen e Man Utd

Sheikh Jassim i gatshëm të rrisë me mbi 1 miliard euro ofertën për blerjen e Man Utd

Sheikh Jassim bin Hamad Al-Thani është gati të shtojë edhe mbi 1 miliardë euro në ofertën e tij për të blerë klubin e madh anglez, Manchester United .

Reklama

Përfaqësuesi i familjes mbretërore të Katarit është i vendosur për të blerë gjigantët e Ligës Premier.

Al-Thani po bën ofertë kundër INEOS-it të Sir Jim Ratcliffe për blerjen e klubin nga Old Trafford, të cilin familja Glazer po e shet.

Manchester United po shitet për një shumë rekorde
Lexo po ashtu Manchester United po shitet për një shumë rekorde

Sipas mediumit The Mirror, oferta e Katarit do të shkojë deri në 5.5 miliardë funte apo 6.25 milionë euro këtë javë pasi ata u takuan me përfaqësuesit e Unitedit javën e kaluar.

Ratcliffe ka deklaruar në një intervistë të fundit të Ëall Street Journal se ai hezitonte të paguante tepër për Unitedin.

Ai nuk besohet të ketë bërë një ofertë që arrin një shifër të tillë, duke i hapur rrugën përfaqësuesve të Katarit për blerjen e Djajve të Kuq. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Inteligjenca Artificiale parashikon se kë ka më shumë gjasa të nënshkruajë Man Utd këtë verë, krijon një listë me nëntë lojtarë

Inteligjenca Artificiale parashikon se kë ka më shumë gjasa të nënshkruajë Man Utd këtë verë, krijon një listë me nëntë lojtarë

Premier League
Mësohet se për sa kohë UEFA mund ta ndalojë Juventusin nga garat evropiane

Mësohet se për sa kohë UEFA mund ta ndalojë Juventusin nga garat evropiane

Ndërkombëtare
La Liga do të japë javën e ardhshme vendimin për lejen e Barcelonës për të nënshkruar me lojtarë të rinj

La Liga do të japë javën e ardhshme vendimin për lejen e Barcelonës për të nënshkruar me lojtarë të rinj

La Liga
‘Operacioni fshesa’ te Chelsea, lista e zezë e Pochettinos me 15 lojtarë

‘Operacioni fshesa’ te Chelsea, lista e zezë e Pochettinos me 15 lojtarë

Premier League
Zvicra publikon listën për ndeshjet ndaj Andorrës dhe Rumanisë, ftohen tre futbollistë shqiptarë

Zvicra publikon listën për ndeshjet ndaj Andorrës dhe Rumanisë, ftohen tre futbollistë shqiptarë

Ndërkombëtare
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
Kalo në kategori