LAJMI I FUNDIT:

Shaqiri pjesë e formacionit të ditës së nëntë të Botërorit

Shaqiri pjesë e formacionit të ditës së nëntë të Botërorit
Xherdan Shaqiri duke festuar fitoren ndaj Serbisë (Foto: Getty Images)

Dita e nëntë e Kampionatit Botëror ‘Rusia 2018’ ishte një nga më emocionueset për ndjekësit shqiptarë të futbollit.

Reklama

Përfaqësuesja e Zvicrës fitoi ndaj Serbisë me rezultat 1-2, ndërsa golat u shënuan nga dyshja shqiptare Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri.

Lojtari i ndeshjes, @shaqirixherdan 👐🏆😍

A post shared by Telegrafi Sport (@telegrafisport) on Jun 22, 2018 at 1:25pm PDT

Dy ndeshjet tjera ishin Brazil 2-0 Kosta Rika dhe Nigeri 2-0 Islandë.

Në formacionin e ditë të përpiluar nga BR Football është Shaqiri, ndërsa dominojnë lojtarët brazilianë:

Portier: Keylor Navas (Kosta Rikë).

Mbrojtësit: Manuel Akanji (Zvicër), Joao Miranda (Brazil), Kenneth Omeruo (Nigeri).

Mesfushorët: Cristian Gamboa (Kosta Rikë), Casemiro (Brazil), Philippe Coutinho (Brazil), Xherdan Shaqiri (Zvicër).

Sulmues: Douglas Costa (Brazil), Ahmed Musa (Nigeri), Aleksandar Mitrovic (Serbi). /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Një tifoz terrorist i Crvena Zvezdës mbeti i vrarë në Kosovë, mediat boshnjake ia zbulojnë identitetin dhe raportojnë për shtyrjen e derbit të Beogradit

Një tifoz terrorist i Crvena Zvezdës mbeti i vrarë në Kosovë, mediat boshnjake ia zbulojnë identitetin dhe raportojnë për shtyrjen e derbit të Beogradit

Ndërkombëtare
Florentino Perez ka një lajm të keq për Ancelottin dhe tifozët e Real Madridit

Florentino Perez ka një lajm të keq për Ancelottin dhe tifozët e Real Madridit

La Liga
Albion Rrahmani për mediat rumune: Gjaku im është shqiptar dhe kjo është arsyeja pse festoj kështu

Albion Rrahmani për mediat rumune: Gjaku im është shqiptar dhe kjo është arsyeja pse festoj kështu

Ligat tjera
E do Barcelona - por Savinho ëndërron të luajë për gjigantin anglez

E do Barcelona - por Savinho ëndërron të luajë për gjigantin anglez

Premier League
Zbulohet përplasja në fund të ndeshjes mes Bellingham dhe Azpilicuetas: Ju nuk mund të flisni për 'Fair-Play'

Zbulohet përplasja në fund të ndeshjes mes Bellingham dhe Azpilicuetas: Ju nuk mund të flisni për 'Fair-Play'

La Liga
Ancelotti konfirmon në konferencë rikthimin e Arda Guler, talenti turk lëndohet vetëm disa minuta më vonë në stërvitje

Ancelotti konfirmon në konferencë rikthimin e Arda Guler, talenti turk lëndohet vetëm disa minuta më vonë në stërvitje

La Liga
Kalo në kategori