LAJMI I FUNDIT:

Sfidë interesante ndërmjet Belgjikës dhe Uellsit – formacionet zyrtare

Sfidë interesante ndërmjet Belgjikës dhe Uellsit – formacionet zyrtare

‘King Power at Den Dreef’ është arena e përballjes ndërmjet Belgjikës dhe Uellsit, e vlefshme për fazën kualifikuese për Kampionatin Botëror, ‘Katar 2022’.

Reklama

Pritet një ndeshje interesante në përballjen e skuadrave që bëjnë pjesë në Grupin E kualifikues.

Trajnerët Roberto Martinez dhe Ryan Giggs kanë përzgjedhur njëmbëdhjetëshat startues, me të cilët do ta fillojnë sfidën.

(Foto: uefa.com)

Formacioni startues i Belgjikës: Courtois; Alderweireld, Vermalen, Vertoghen; Meunier, De Bruyne, Dendoncker, Tielemans; Mertens, T. Hazard, Lukaku.

Formacioni startues i Uellsit: Ward; Rodon, Lawrence, Mepham; Williams, Ampadu, Allen, Wilson, Roberts; Bales, James.

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Bundesliga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Asistim fantastik nga Shaqiri, ylli kosovar vendimtar në fitoren e Chicagos

Asistim fantastik nga Shaqiri, ylli kosovar vendimtar në fitoren e Chicagos

Ndërkombëtare
Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Ligat tjera
Kalo në kategori