LAJMI I FUNDIT:

Setien hedh në gjyq Barcelonën, kërkon kompensim prej 4 milionë euro

Setien hedh në gjyq Barcelonën, kërkon kompensim prej 4 milionë euro

Ish trajneri i Barcelonës, Quique Setien, ka marr veprime ligjore ndaj ish klubit pas shkarkimit të tij vitin e kaluar.

Reklama

Klubi katalanas zyrtarizoi largimin e Setien në mes të shtatorit, kur kishin kaluar mbi një muaj pasi ai u lirua nga detyrat e tij të trajnerit të ekipit të parë.

Tani trajneri pretendon që me avokatët e tij do të kërkojnë 4 milion euro nga klubi si kompensim.

Ish-trajneri i Las Palmas dhe Real Betis pretendon se ai ende nuk ka marrë pagesa nga kontrata e tij me klubin Camp Nou.

Setien udhëhoqi skuadrën vetëm 25 ndeshje, ku fitoi në 16 raste, duke barazuar katër herë dhe duke humbur pesë.

Ai u zëvendësua me Ronald Koeman, i cili aktualisht është në vendin e tretë në renditjen e kampionatit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

La Liga
A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

La Liga
Sagës së stërzgjatur për shitjen e Man United po i vjen fundi - caktohet muaji kur mund të shitet klubi anglez

Sagës së stërzgjatur për shitjen e Man United po i vjen fundi - caktohet muaji kur mund të shitet klubi anglez

Premier League
Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Premier League
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Kalo në kategori