“Ata me siguri do të jenë të famshëm, mbase edhe menjëherë”, kështu fillon shkrimi i Gazetta dello Sport për talentët që janë këtë vit në Serie A.

Disa nga bashkëmoshatarët e tyre tashmë janë të famshëm.

Por rrallë herë mbahet mend një Serie A, që fillon me kaq shumë lojtarë të talentuar nën 21 vjeç në mesin e tyre edhe yjeve si Matthijas De Ligt, Gigi Donnarumma, Nicolo Zaniolo tashmë të konfirmuar.

Serie A starton këtë javë: Formacionet e mundshme me transferime të secilës nga 20 skuadrat pjesëmarrëse këtë edicion Serie A starton këtë javë: Formacionet e mundshme me transferime të secilës nga 20 skuadrat pjesëmarrëse këtë edicion

Por janë disa prej tyre që këtë vit do të jenë më në skenë dhe për ta janë paguar miliona euro nga disa klube.

Klubet italiane pritet ta thyejnë rekordin e shpenzimeve për transferime prej 1,2 miliard eurove Klubet italiane pritet ta thyejnë rekordin e shpenzimeve për transferime prej 1,2 miliard eurove

Këta janë 15 yje e Seria që duhet të vëzhgohen sipas Gazetta dello Sport. /Telegrafi/

1: Merih Demiral (Juventus, mbrojtës, 1998)

2: Sebastiano Esposito (Inter, sulmues, 2002)

3: Rafael Leao (Milan, sulmues, 1999)

4: Lucien Agoume (Inter, mesfushor, 2002)

5: Eljif Elmas (Napoli, mesfushor, 1999)

6: Gianluca Gaetano (Napoli, mesfushor, 2000)

7: Yann Karamoh (Parma, mesfushor, 1998)

8: Vincenzo Millico (Torino, sulmues, 2000)

9: Andrea Pinamonti (Genoa, sulmues, 1998)

10: Luca Pellegrini (Cagliari, mbrojtës, 1999)

11: Takehiro Tomiyasu (Bologna, mbrojtës, 1999)

12: Alessandro Tonali (Brescia, mesfushor, 2000)

13: Hamed Junior Traoré (Sassuolo, mesfushor, 2000)

14: Ronaldo Vieira (Sampdoria, mesfushor, 1998)

15: Dusan Vlahovic (Fiorentina, sulmues, 2000)