Kapiteni i Real Madridit, Sergio Ramos ka shtuar listën e dëmtimeve në ekipin e Zinedine Zidane pasi ai u detyrua të pushojë në pjesën e dytë në humbjen e tyre 1-0 në La Liga ndaj Cadiz.

Zidane do të zhgënjehet jashtëzakonisht nga humbja në shtëpi ndaj Cadiz, por ai gjithashtu do të shqetësohet shumë nga dëmtimi që detyroi Ramosin të zëvendësohej në pushimin mes pjesëve.

Kapiteni i Real Madridit pësoi një goditje të fortë në gjurin e tij të majtë në pjesën e parë dhe nuk u kthye pas pushimit, me Eder Militao që zuri vendin e tij në vijën e prapme.

Cadiz shokon Real Madridin, ia shkakton humbjen e parë sezonale Cadiz shokon Real Madridin, ia shkakton humbjen e parë sezonale

Zëvendësimi ka të ngjarë të jetë bërë më shumë si një masë paraprake, por do të ketë një pritje të shqetësuar pasi Ramos shkon për prova të mëtejshme për të përcaktuar nëse ka ndonjë problem në gju.

Me një ndeshje të Ligës së Kampionëve në shtëpi me Shakhtar Donetsk të mërkurën dhe më pas udhëtimin i La Ligas për t’u ndeshur me Barcelonën në Camp Nou të shtunën e ardhshme, nuk ka shumë kohë për Ramos të rikuperohet nëse ai ka një dëmtim serioz.

Me këtë dëmtim, Real Madrid tani ka 14 lojtarë të cilët kanë pësuar një problem fizik që nga para-sezoni.

Aktualisht, Eden Hazard, Mariano, Martin Odegaard, Dani Carvajal dhe Alvaro Odriozola janë emrat që janë ende të lënduar. /Telegrafi/