Sergio Ramos është zgjedhur mbrojtësi i sezonit 2016/17 në Ligën e Kampionëve.

Spanjolli ishte ikona e Real Madridit në suksesin e Los Blancos në sezonin e fundit.

Kapiteni i Realit beson se është e mundur që skuadra e tij të fitojë Ligën e Kampionëve për të tretën herë radhazi.

Në garë për këtë çmim ishin dhe Leonardo Bonucci dhe Marcelo. /Telegrafi/