LAJMI I FUNDIT:

Sergino Dest shënoi gol të mrekullueshëm në fitoren e SHBA-ve ndaj Kosta Rikës

Sergino Dest shënoi gol të mrekullueshëm në fitoren e SHBA-ve ndaj Kosta Rikës

Kombëtarja e SHBA-ve kanë fituar me rezultat të ngushtë 2-1 ndaj Kosta Rikës në kuadër të ndeshjeve kualifikuese për Kupën e Botës “Katar 2020”, ku mbrojtësi i Barcelonës, Sergino Dest shënoi një supergol.  

Reklama

Ekipi amerikan ka vazhduar serinë pozitive të ndeshjeve duke triumfuar ndaj Kosta Rikës dhe duke bërë një hap para drejt sigurimit të kualifikimit.

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Sergino Dest (25’) dhe Leonel Moreira (OG, 66’) për vendasit, ndërsa Keysher Fuller Spence (1’) për mysafirët.

Megjithatë, goli i parë i vendasve i shënuar nga Dest ka vjedhur gjithë vëmendjen dhe ka bërë të gjithë të flasin.

Dest ka shënuar një supergol nga distanca, duke dribluar fillimisht një lojtar e pastaj me këmbën e majtë duke gjetur cepin e epërm të portierit Keylor Navas.

20-vjeçari i Barcelonës është kthyer në lojtarin kryesor te kombëtarja e SHBA-ve. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Policia e Kosovës nuk lejon shpalosjen e banerit nga tifozeria “Torcida” për ngjarjet ne veri

Policia e Kosovës nuk lejon shpalosjen e banerit nga tifozeria “Torcida” për ngjarjet ne veri

Super Liga
Tifozët e Crvena Zvezdës vajtojnë terroristin e tyre që u vra në Kosovë

Tifozët e Crvena Zvezdës vajtojnë terroristin e tyre që u vra në Kosovë

Ligat tjera
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Vedat Muriqi nuk ndalet as ndaj Rayo Vallecanos me gola, vazhdon formën impresive në kampionat

Vedat Muriqi nuk ndalet as ndaj Rayo Vallecanos me gola, vazhdon formën impresive në kampionat

La Liga
Vedat Muriqi ishte fantastik ndaj Rayo Vallecanos – statistikat e tij në këtë ndeshje që u shpall më i miri

Vedat Muriqi ishte fantastik ndaj Rayo Vallecanos – statistikat e tij në këtë ndeshje që u shpall më i miri

La Liga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori