LAJMI I FUNDIT:

Semedo tregon se si e shiti Barcelona, ai ka disa fjalë për Messin

Semedo tregon se si e shiti Barcelona, ai ka disa fjalë për Messin

Nelson Semedo ka folur për largimin e tij nga Barcelona, duke i thënë se gjendja ekonomike e klubit i detyron ta bëjnë një gjë të tillë.

Reklama

Mbrojtësi portugez, pavarësisht se kishte një rol në ekip, u shit te Wolverhampton Wanderers për të sjellë disa fonde shumë që ishin të nevojshme.

“Kur u ktheva nga pushimet, arrita në Barcelonë dhe fola me klubin, si zakonisht”.

“Ata më thanë që klubi kishte disa probleme financiare dhe unë isha një nga lojtarët që mund të largohesha dhe të gjeneroja para”.

“Kishte të tjerë në të njëjtin pozicion si unë: [Luis] Suarez , [Arturo] Vidal , [Ivan] Rakitic …”, ka treguar mbrojtësi për “The Telegraph”.

Pavarësisht se u largua, ish-mbrojtësi i Benficas ka disa kujtime të bukura për kohën e tij te Barcelona, përfshirë këtu që ka qenë në gjendje të stërvitet së bashku me Lionel Messi .

“Unë me të vërtetë nuk mund ta përshkruaj sa i mirë është ai”.

“Unë kurrë nuk e kam parë atë të praktikojë një goditje të lirë gjatë gjithë kohës që isha aty. Për të, ishte e natyrshme. Njerëzit thonë se praktika e bën të përsosur, por ai nuk e praktikonte dhe ishte akoma i përsosur!”.

“Në një nga ndeshjet e mia të para për Barcelonën, Messi mori topin dhe kaloi tre, katër, pesë lojtarë. Në mënyrë të pavetëdijshme, unë isha aty në fushë duke menduar: “Si mund ta bëjë këtë?”.

“Ai i bën lojtarët e mirë të duken keq”, tregon Semedo. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Liga e Kampionëve
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

La Liga
Dalin pamjet nga reagimi i Bellingham ndaj goditjes së Valverdes që përfundoi me auto-gol nga Meret

Dalin pamjet nga reagimi i Bellingham ndaj goditjes së Valverdes që përfundoi me auto-gol nga Meret

Liga e Kampionëve
Kupa e Botës 2030 do të zhvillohet në gjashtë shtete dhe tre kontinente

Kupa e Botës 2030 do të zhvillohet në gjashtë shtete dhe tre kontinente

Ndërkombëtare
Perez po bëhet gati për transferimin e madh - shumë i dashur nga tifozët e Real Madridit

Perez po bëhet gati për transferimin e madh - shumë i dashur nga tifozët e Real Madridit

La Liga
Kalo në kategori