E ardhmja e Patrik Schick duket se do të jetë larg Romës.

Sulmuesi çek iu bashkua klubit nga kryeqyteti italian dy vite më parë si një transferim i madh.

Por Schick ka dështuar totalisht te Roma duke mos qenë asnjëherë futbollist i rëndësishëm për Giallorosët.

Roma e ka vendosur ta shes lojtarin në verë dhe është tanimë i ka caktuar edhe çmimin e largimit.

Stephan El Shaarawy Patrik Schick. (Photo by Paolo Rattini/Getty Images)

Verdhekuqtë janë të gatshëm ta lejojnë largimin e tij nëse vije një ofertë rreth 25 milionë euro.

Janë pesë skuadra gjermane që kanë shprehur interesim për shërbimet e sulmuesit çek.

23-vjeçari është objektiv i Borussia Dortmund, Schalke 04, Bayer Leverkusen, Hoffenheim dhe RB Leipzig. /Telegrafi/