LAJMI I FUNDIT:

Sassuolo 1-0 Inter: Notat e lojtarëve, Martinez dështim

Sassuolo 1-0 Inter: Notat e lojtarëve, Martinez dështim
Kevin Prince Boateng dhe Marcelo Brozovic gjatë një dueli (Foto: Getty Images)

Interi humbi ndeshjen e parë për sezonin 2018/19 në Serie A.

Reklama

Zikaltrit u mundën nga Sassuolo me rezultat 1-0, golin e vetëm në këtë takim e shënoi Domenico Berardi.

Por,  ylli i ndeshjes ishte mesfushori Francesco Magnanelli, por paraqitje që u vlerësua me notë të lartë arritën të bëjnë edhe Andrea Consigli dhe Pol Lirola.

Stefano Sensi dhe Balde Keita gjatë një dueli (Foto: Getty Images)

Te Interi më i miri ishte mesfushori kroat, Marcelo Brozovic, por edhe Kwadwo Asamoah  e Ivan Perisic.

Ata që dëshpëruan me paraqitjen e tyre janë dyshja sulmuese argjentinase, Mauro Icardi dhe Lautaro Martinez.

Nuk duhet harruar edhe Danilo D’Ambrosio, i cili ishte në nivel, më poshtë keni notat e lojtarëve:

Sassuolo:

Interi:


Në trend Sport

Më shumë
Arbnor Muja i reagon Alain Giresses në lidhje me ftesën për ndeshjet e qershorit

Arbnor Muja i reagon Alain Giresses në lidhje me ftesën për ndeshjet e qershorit

Përfaqësuesja e Kosovës
Eden Hazard nuk do të pensionohet nga futbolli, ka gjetur klubin e ri

Eden Hazard nuk do të pensionohet nga futbolli, ka gjetur klubin e ri

Ligat tjera
Sa para do të arkëtojë Manchester City nëse e fiton Ligën e Kampionëve nesër mbrëma

Sa para do të arkëtojë Manchester City nëse e fiton Ligën e Kampionëve nesër mbrëma

Liga e Kampionëve
Football Benchmark: Këto janë dhjetë klubet më të vlefshme në botë, Man City rrëzon nga froni Real Madridin

Football Benchmark: Këto janë dhjetë klubet më të vlefshme në botë, Man City rrëzon nga froni Real Madridin

Ndërkombëtare
Presidenti i Milanit tregon pse u shkarkua Maldini: Nuk kemi më nevojë për të

Presidenti i Milanit tregon pse u shkarkua Maldini: Nuk kemi më nevojë për të

Serie A
Liga Premier do të bëjë një ndryshim të madh në VAR sezonin e ardhshëm

Liga Premier do të bëjë një ndryshim të madh në VAR sezonin e ardhshëm

Premier League
Kalo në kategori