Interi ka arritur marrëveshje për mesfushorin, Radja Nainggolan, për një shumë prej 24 milionë eurosh, lojtarin e ri Nicolo Zaniolo dhe Davide Santonin.

Negociatat për Nainggolanin për ta bashkuar atë me Spallettin nuk po mbahen të fshehta tash e as kohë.

Problemi kryesor ka qenë se cilët lojtarë do të përfshihen në marrëveshje si pjesë e shkëmbimit në mënyrë që të ulet çmimi i Romës prej 45 milionë eurosh.

Zaniolo është mesfushor kreativ i ekipit të të rinjve të Interit dhe pritet që në marrëveshje të përfshihet edhe Santon.

Davide Santon dhe Ciro Immobile

Sipas Il Tempo, SportItalia, Sky Sport Itaila, janë dy klubet që kanë arritur marrëveshjen për të përfshirë 27 vjeçarin në marrëveshje.

Përfaqësusit e Santonit do të takohen me Romën gjatë të enjtës për të diskutuar detajet e marrëveshjes.

Santoni është rkitikuar shumë për paraqtijet e tij sezonin e fundit dhe përfshirja e tij në një marrëveshje për Nainggolanin konsiderohet si lëvizje e mençur nga drejtuesit Nerazzur. /Telegrafi/