LAJMI I FUNDIT:

Samuel L. Jackson, Bruce Willis dhe James McAvoy luajnë në trillerin “Glass”

Samuel L. Jackson, Bruce Willis dhe James McAvoy luajnë në trillerin “Glass”

Është publikuar një tjetër paraqitje e shkurtër e filmit të shumëpritur triller, “Glass”, që premton një projekt të suksesshëm.

Për më shumë, kur kihet parasysh se në rolet kryesore luajnë Samuel L. Jackson, Bruce Willis dhe James McAvoy.

M. Night Shyamalan qëndron prapa këtij projekti, të cilit ia ka bërë regjinë, e ka shkruar skenarin dhe është producent.

Ndërsa filmi paraqet një vazhdim të “Unbreakable” (2000) dhe “Split” (2016). Filmbërësi i ka lidhur karakteret nga këto filma, Elijah Price (të cilin e luan Samuel L. Jackson), Kevin Wendell Crumb (të cilin e luan James McAvoy), si dhe David Dun (që e ka portretizuar Bruce Willis).

Në filmin “Glass”, të tre këta protagonistë janë pacientë në një spital psikiatrik, sepse besojnë se janë karaktere të gjalla të superheronjve.

Krahas tyre në këtë film luan edhe Sarah Paulson (në rolin e psikiatres Ellie Staple), ndërsa kthehet edhe karakteri i njohur Casey Cooke, të cilin e luan Anya-Taylor Joy. Në filmin “Split”, ajo ishte viktimë e karakterit të rrezikshëm të Crumb.

“Glass” do të nisë shfaqjen nëpër kinema nga 18 janari i vitit të ardhshëm. /Telegrafi/


Në trend Magazina

Më shumë
Vesa Vllasaliu thotë se një polic i ka shkruar privatisht dhe ka flirtuar me të pasi i kanë ndihmuar me një çështje

Vesa Vllasaliu thotë se një polic i ka shkruar privatisht dhe ka flirtuar me të pasi i kanë ndihmuar me një çështje

Magazina
Kim Kardashian befason me belin e saj, fansat të shqetësuar mendojnë se ajo ka hequr brinjët për t'u dukur më e hollë

Kim Kardashian befason me belin e saj, fansat të shqetësuar mendojnë se ajo ka hequr brinjët për t'u dukur më e hollë

Magazina
Soni Malaj thotë se nuk e ndoqi penalisht Dua Lipën për të drejtat autoriale të këngës

Soni Malaj thotë se nuk e ndoqi penalisht Dua Lipën për të drejtat autoriale të këngës "Dance The Night"

Magazina
“Investimi që ke bërë tek unë, po më mbron nga rreziqet e botës” - Grida Duma emocionohet nga letra e të birit në studio

“Investimi që ke bërë tek unë, po më mbron nga rreziqet e botës” - Grida Duma emocionohet nga letra e të birit në studio

Magazina
“Mos më puth se keqkuptohen o budalla” - Meritoni dhe Fationi debatojnë ashpër me njëri-tjetrin: S’je burrë, më prish imazhin

“Mos më puth se keqkuptohen o budalla” - Meritoni dhe Fationi debatojnë ashpër me njëri-tjetrin: S’je burrë, më prish imazhin

Magazina
Jennifer Lopez 'shpërthen' në të qara gjatë dokumentarit, zbulon se është rrahur dhe keqtrajtuar nga një partner i mëparshëm

Jennifer Lopez 'shpërthen' në të qara gjatë dokumentarit, zbulon se është rrahur dhe keqtrajtuar nga një partner i mëparshëm

Magazina
Kalo në kategori