LAJMI I FUNDIT:

Salah mahnit bashkëlojtarët me golin mbresëlënës me vole në stërvitje

Salah mahnit bashkëlojtarët me golin mbresëlënës me vole në stërvitje
(Foto: Screenshot/Twitter/Liverpool FC)

Bashkëlojtarët e Mohamed Salah janë mahnitur nga egjiptiani, pasi shënoi një gol mbresëlënës gjatë stërvitjeve të të enjtes.

Para ndeshjes së Kupës FA që Liverpooli e zhvillon ndaj Brightonit të dielën, anësori po bënte disa stërvitje në gjuajtje, së bashku me Trent Alexander-Arnold dhe Harvey Elliott.

Të tre lojtarët dukeshin të saktë përpara portës, ndërsa secili gjeti rrjetën, por ishte Salah ai që e çoi përfundimin në një nivel tjetër kur goditi me vole me këmbën e tij të majtë për ta dërguar topin në këndin e sipërm të portës.

Derisa topi po fluturonte drejt portës nuk munguan reagimet e bashkëlojtarëve të befasuar, derisa të tjerët qeshnin teksa lojtari festonte.

Reklama

Më pas ai u kthye drejt kamerës duke bërë shaka dhe duke e bërë të qartës se ky ishte goli më i bukur në stërvitje. /Telegrafi/

Reklama

Në trend Sport

Më shumë
Lista me trajnerët më të paguar në botë, fituesi i shumëfishtë i Ligës së Kampionëve është i shtati

Lista me trajnerët më të paguar në botë, fituesi i shumëfishtë i Ligës së Kampionëve është i shtati

Ndërkombëtare
Humbi 1 milion euro në një dorë pokeri, reagimi i çuditshëm i Neymarit ka befasuar të gjithë

Humbi 1 milion euro në një dorë pokeri, reagimi i çuditshëm i Neymarit ka befasuar të gjithë

Ligue 1
Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Ndërkombëtare
Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Serie A
Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

La Liga
Nagelsmann nuk u përshëndet nga plotë 14 futbollistë të Bayernit, ndër ta edhe shumë senator të ekipit

Nagelsmann nuk u përshëndet nga plotë 14 futbollistë të Bayernit, ndër ta edhe shumë senator të ekipit

Bundesliga
Kalo në kategori