Sulmuesi shqiptar, Armando Sadiku, i ka dhënë fund qëndrimit te skuadra spanjolle e Malagas.

29-vjeçari, i cili është në pronësi të Levantes, ka qenë i huazuar te ekipi nga liga e dytë spanjolle, ndërsa tash do të kthehet te klubi amë.

Lajmin e ka konfirmuar vet lojtari përmes një postimi në Instagram, ku e ka falënderuar klubin, bashkëlojtarët dhe tifozët për mbështetjen.

View this post on Instagram

Equipo 💙

A post shared by Armando Sadiku (@armandosadiku_10) on Jul 18, 2020 at 12:55am PDT

Ai i është gëzuar mbijetesës së Malagas në ligën e dytë, ku kjo skuadër do të luajë edhe në edicionin e ardhshëm, ndërkohë që i ka uruar që të kthehet në La Liga.

Sadiku që kishte arritur të shënojë 13 gola me skuadrën e tij, ka thënë se tash është koha për pushim dhe për t’u përgatitur për sezonin e ardhshëm. /Telegrafi/

View this post on Instagram

Ayer terminamos una temporada dura pero bonita. Cumplimos el objetivo final y sufrimos para conseguirlo. Málaga seguirá un año más en Segunda luchando para volver al lugar que merece este Club, Primera División. Quiero dar las gracias a nuestra afición por animarnos siempre y ayudar al equipo a lograr la salvación. Desde el primer día que pisé La Rosaleda sentí algo especial. También agradezco a mis compañeros que me han ayudado a conseguir 13 goles y sentirme de nuevo feliz jugando al fútbol después de meses difíciles. Agradezco a toda la gente del club que siempre me ha apoyado desde el primer día que llegué. Ahora toca descansar y prepararse para la próxima temporada. #VamosMálaga 💙

A post shared by Armando Sadiku (@armandosadiku_10) on Jul 21, 2020 at 3:00am PDT