Diego Costa pritet të dënohet mjaft shumë pasi kafshoi mesfushorin e Everton, Gareth Barry.

Sulmuesi spanjoll nuk iu përmbajt dot nervave dhe kësisoj bëri një veprim katastrofal, që mund ta pësojë rëndë.

Luis Suarez pasi kafshoi Branislav Ivanovic u dënua me 10 ndeshje moslojë, por tani le të shohim se çfarë vendimi do jap Federata Angleze.

Kujtojmë se klubi londinez u eliminua nga kupa angleze pasi u mposht me rezultat të pastër prej 2:0. /Telegrafi/