Ryan Reynolds është gati të shijojë një pushim nga filmat.

I nominuari për Golden Globe, 44 vjeç, njoftoi se do të marrë pak pushime nga filmat, ndërsa postoi disa fotografi nga prapaskenat nga filmi i tij i ardhshëm i Apple TV+ “Spirited”, në të cilin ai luan së bashku me Will Ferrell dhe Octavia Spencer.

“Ky është një përfundim për mua në Spirited . Nuk jam i sigurt se do të isha gati t’i thosha po një filmi sfidues edhe tre vjet më parë”, shkroi ai në një postim në Instagram, shkruan People.

Foto: Getty Images

“Këndimi, vallëzimi dhe loja në sandbox me Will Ferrell bëri realitet një ëndërr të madhe. Dhe ky është filmi im i dytë me të madhin Octavia Spencer. Do të më mungojë çdo sekondë duke punuar me këtë grup krijuesish dhe artistësh të talentuar. Këto ditë, mirësia ka rëndësi po aq sa talenti. Unë kam qenë me fat që kam punuar me njerëz që kanë të dyja”, ka shkruar aktori në postimin e tij.

Reklama
Reklama

Reynolds luan rolin e Ebenezer Scrooge në “Spirited”, një ri-imagjinim muzikor modern i këngës së Krishtlindjeve të Charles Dickens.

Foto: Darren Calabrese

Ditët e pushimit për aktorin kanadez vijnë pas një viti të suksesshëm që përfshiu një fundjavë hapëse prej 28.4 milionë dollarësh në gusht për filmin e tij të suksesshëm “Free Guy”.

Reynolds gjithashtu luan në filmi e ardhshme të Netflix, “Red Notice”, së bashku me Dwayne Johnson dhe Gal Gadot, i cili është përshkruar si filmi më i madh që Netflix ka bërë ndonjëherë. /Telegrafi/