LAJMI I FUNDIT:

Ruskovska: Kolegët në Turqi për ekstradimin do të kenë parasysh se është vrarë edhe një fëmijë 14 vjeçar

Ruskovska: Kolegët në Turqi për ekstradimin do të kenë parasysh se është vrarë edhe një fëmijë 14 vjeçar

Në një deklaratë të fundit, ish-kreu i Prokurorisë për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit, Vilma Ruskovska, ka bërë thirrje për të evituar politizimin e rastit të dy vrasjeve në Shkup. Duke theksuar rëndësinë e çështjes, ajo përmendi se një nga viktimat ishte një fëmijë 14-vjeçar.

Ruskovska u shpreh para mediave pas ndarjes së çmimit shtetëror “St. Kliment Ohridski” në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë.

Nëna e Vanjës: Nuk mund ta besoj se ajo është në varr, tashmë më ka mbetur të kujdesem vetëm për vajzën tjetër
Lexo po ashtu Nëna e Vanjës: Nuk mund ta besoj se ajo është në varr, tashmë më ka mbetur të kujdesem vetëm për vajzën tjetër

“Mendoj se kolegët në Turqi, pra gjyqtarët që do të shqyrtojnë provat dhe do të vendosin pas ekstradimit, do t’i marrin parasysh të gjitha këto”, tha ajo.

Ministria e Drejtësisë ka dërguar kërkesën për ekstradim të Palevskit, dhe pritet që autoritetet turke ta pranojnë atë. Gjyqtari i procedurës paraprake nga Gjykata Themelore Penale Shkup ka caktuar masën e paraburgimit për shoferin që e ka transportuar Palevskin nga Serbia në Turqi.

Arrestohet në Turqi Ljupço Palevski, i dyshuar për vrasjen e dyfishtë në Maqedoni
Lexo po ashtu Arrestohet në Turqi Ljupço Palevski, i dyshuar për vrasjen e dyfishtë në Maqedoni

Hetimet për rastin ende nuk kanë zbuluar sfondin e vërtetë të ngjarjes. Palevski dyshohet për dy krime “rrëmbimi” dhe dy vrasje brutale. Në hetimin fillestar janë përfshirë edhe katër persona të tjerë, ndërsa babai i njërit nga viktimat dyshohet se ka ndarë informacione me të dyshuarit e tjerë për lëvizjet e vajzës së tij. /Telegrafi/


Në trend Lajme

Më shumë
I kërkoi bashkëshortes dhe fëmijëve ta lëshojnë shtëpinë, theri me thikë vëllanë e presion psikik nga bashkëshorti – rastet e dhunës në 24 orë

I kërkoi bashkëshortes dhe fëmijëve ta lëshojnë shtëpinë, theri me thikë vëllanë e presion psikik nga bashkëshorti – rastet e dhunës në 24 orë

Kronika e Zezë
Policia me plan operativ në Pejë, zë në flagrancë dy shoferë duke bërë gara ilegale – i gjobitë me nga 500 euro

Policia me plan operativ në Pejë, zë në flagrancë dy shoferë duke bërë gara ilegale – i gjobitë me nga 500 euro

Kronika e Zezë
Politikani opozitar serb: Pas rrahjes brutale nga njerëzit e Vuçiqit, tani po ma kërcënojnë e sulmojnë vajzën

Politikani opozitar serb: Pas rrahjes brutale nga njerëzit e Vuçiqit, tani po ma kërcënojnë e sulmojnë vajzën

Lajme
Katërvjeçarja që ndërroi jetë në QKUK, dyshohet se është rrahur nga familjarët, flasin mjekët

Katërvjeçarja që ndërroi jetë në QKUK, dyshohet se është rrahur nga familjarët, flasin mjekët

Lajme
Gjykimi i Thaçit dhe të tjerëve, ish-komandanti i UÇK-së: Në librin tim kam bërë zmadhime e zbukurime

Gjykimi i Thaçit dhe të tjerëve, ish-komandanti i UÇK-së: Në librin tim kam bërë zmadhime e zbukurime

Drejtësi
Për herë të parë në Kosovë fillon vaksinimi HPV i vajzave, kundër kancerit të qafës së mitrës

Për herë të parë në Kosovë fillon vaksinimi HPV i vajzave, kundër kancerit të qafës së mitrës

Shëndetësi
Kalo në kategori