LAJMI I FUNDIT:

Rusia ka humbur më shumë se 31,000 ushtarë në Ukrainë

Rusia ka humbur më shumë se 31,000 ushtarë në Ukrainë

Ushtria e Ukrainës thotë se ushtria ruse ka humbur 31,250 personel që nga fillimi i agresionit në Ukrainë.

Reklama

Shtabi i përgjithshëm i forcave të armatosura të Ukrainës tha gjithashtu se Rusia humbi 1,386 tanke, 3,400 automjete të blinduara të personelit, 690 sisteme artilerie, 209 sisteme raketash, 96 sisteme të mbrojtjes ajrore, 211 avionë, 176 helikopterë dhe 13 anije. /Telegrafi/