LAJMI I FUNDIT:

Ushtria ruse

123 Artikuj

Inteligjenca britanike: Ushtria ruse assesi të disiplinojë pjesëtarët e saj – mbi një mijë raste të regjistruara në gjykatat ushtarake

Inteligjenca britanike: Ushtria ruse assesi të disiplinojë pjesëtarët e saj – mbi një mijë raste të regjistruara në gjykatat ushtarake

Evropa
Ndodhë sërish, aeroplani luftarak rus intercepton dy bombardues amerikanë mbi Detin Baltik

Ndodhë sërish, aeroplani luftarak rus intercepton dy bombardues amerikanë mbi Detin Baltik

Evropa
Putini kërkon të kompensojë humbjet e mëdha – pas burrave, dërgon gra të burgosura në zonat e luftës në Ukrainë

Putini kërkon të kompensojë humbjet e mëdha – pas burrave, dërgon gra të burgosura në zonat e luftës në Ukrainë

Nga Bota
Aeroplanët luftarakë amerikanë interceptojnë ata rusë në afërsi të Alaskës

Aeroplanët luftarakë amerikanë interceptojnë ata rusë në afërsi të Alaskës

Amerika
Rusia ka humbur rreth gjysmën e tankeve – dhe ky nuk është problemi i vetëm i luftës së saj në Ukrainë

Rusia ka humbur rreth gjysmën e tankeve – dhe ky nuk është problemi i vetëm i luftës së saj në Ukrainë

Nga Bota
Ushtarët rusë po e pësojnë shumë keq – shkalla e vdekjeve të tyre, më e larta që nga java e parë e agresionit në Ukrainë

Ushtarët rusë po e pësojnë shumë keq – shkalla e vdekjeve të tyre, më e larta që nga java e parë e agresionit në Ukrainë

Nga Bota
Hapën gropa, nuk kishin uniforma e as ushqim të mjaftueshëm – ushtarët rusë ikën nga Ukraina, morën taksi për t’u kthyer në shtëpi

Hapën gropa, nuk kishin uniforma e as ushqim të mjaftueshëm – ushtarët rusë ikën nga Ukraina, morën taksi për t’u kthyer në shtëpi

Nga Bota
Rusia shkarkon komandantin ushtarak të njohur si ‘Gjeneral Armageddon’

Rusia shkarkon komandantin ushtarak të njohur si ‘Gjeneral Armageddon’

Nga Bota
Kërkuan t’i hiqen medaljet, e quajtën edhe bastard – tani Putini e emëroi atë si shef të forcave tokësore të ushtrisë së tij

Kërkuan t’i hiqen medaljet, e quajtën edhe bastard – tani Putini e emëroi atë si shef të forcave tokësore të ushtrisë së tij

Nga Bota
“E tmerrshme”: Një vajzë pesëvjeçare në mesin e atyre që u përdhunuan nga ushtarët rusë në Ukrainë

“E tmerrshme”: Një vajzë pesëvjeçare në mesin e atyre që u përdhunuan nga ushtarët rusë në Ukrainë

Nga Bota
Putinit po i mungon personeli ushtarak, me dekret hoqi kufirin e moshës për t’ju bashkuar ushtrisë ruse

Putinit po i mungon personeli ushtarak, me dekret hoqi kufirin e moshës për t’ju bashkuar ushtrisë ruse

Evropa
Më shumë se 80 mijë trupa ruse të vrarë që nga fillimi i agresionit në Ukrainë

Më shumë se 80 mijë trupa ruse të vrarë që nga fillimi i agresionit në Ukrainë

Nga Bota
Rusët kanë ‘njësi speciale’ që qëllojnë dezertorët dhe ata që hezitojnë të luftojnë në Ukrainë – thotë inteligjenca britanike

Rusët kanë ‘njësi speciale’ që qëllojnë dezertorët dhe ata që hezitojnë të luftojnë në Ukrainë – thotë inteligjenca britanike

Nga Bota
Deshi të tregojë metodat nga “trajnimi i fshehtë”, ushtari rus e godet veten me shishe të birrë në kokë – rrëzohet në tokë pavetëdije

Deshi të tregojë metodat nga “trajnimi i fshehtë”, ushtari rus e godet veten me shishe të birrë në kokë – rrëzohet në tokë pavetëdije

Dështime
Trupat ruse të mobilizuara ankohen se kanë qëlluar vetëm një herë me armë, përpara se të dërgoheshin në Ukrainë

Trupat ruse të mobilizuara ankohen se kanë qëlluar vetëm një herë me armë, përpara se të dërgoheshin në Ukrainë

Nga Bota
Paralajmërime të zymta për Putinin: Trupat ruse po dërgohen “pa çizme” – do të ngrijnë para se të marrin pjesë në betejë

Paralajmërime të zymta për Putinin: Trupat ruse po dërgohen “pa çizme” – do të ngrijnë para se të marrin pjesë në betejë

Nga Bota
Pamje që Putini nuk do të dëshironte t’i shihte bota, ushtari rus mbështjell këmbët me “peshqir” para se të mbathë çizmet

Pamje që Putini nuk do të dëshironte t’i shihte bota, ushtari rus mbështjell këmbët me “peshqir” para se të mbathë çizmet

Evropa
Putinit i mungojnë ushtarët, rezervistët me thinja e rrudha në fytyrë – numri i rusëve që ikën nga vendi më i madh se ai që presidenti rus i dërgoi në Ukrainë

Putinit i mungojnë ushtarët, rezervistët me thinja e rrudha në fytyrë – numri i rusëve që ikën nga vendi më i madh se ai që presidenti rus i dërgoi në Ukrainë

Evropa
Ushtarët rusë “hidhen në erë” nga minat që i vendosën vetë – pas një thirrjeje shaka nga ukrainasit

Ushtarët rusë “hidhen në erë” nga minat që i vendosën vetë – pas një thirrjeje shaka nga ukrainasit

Nga Bota
Thirrja e Putinit për më shumë trupa tregon se Rusia është ‘në telashe’ në Ukrainë, thotë gjenerali amerikan në pension

Thirrja e Putinit për më shumë trupa tregon se Rusia është ‘në telashe’ në Ukrainë, thotë gjenerali amerikan në pension

Nga Bota
Pushtimi i Ukrainës nuk i shkoi sipas planit Putinit, nënshkruan dekretin për të rritur numrin e forcave ushtarake ruse

Pushtimi i Ukrainës nuk i shkoi sipas planit Putinit, nënshkruan dekretin për të rritur numrin e forcave ushtarake ruse

Evropa
Rusia po përpiqet “të nxjerrë dhe riparojë” mijëra automjete luftarake që janë dëmtuar në Ukrainë – thotë inteligjenca britanike

Rusia po përpiqet “të nxjerrë dhe riparojë” mijëra automjete luftarake që janë dëmtuar në Ukrainë – thotë inteligjenca britanike

Nga Bota
Ukrainasit zënë rob 14 ushtarë rusë në Luhansk, publikohen pamjet

Ukrainasit zënë rob 14 ushtarë rusë në Luhansk, publikohen pamjet

Evropa
Rusia mund të ketë humbur 20,000 ushtarë në Ukrainë

Rusia mund të ketë humbur 20,000 ushtarë në Ukrainë

Nga Bota