0Shares

Kombëtarja e Rusisë dhe ajo e Arabisë Saudite kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen hapëse të Kupës së Botës “Rusi 2018”.

Nikoqiri i kampionatit botëror, Rusia do ta hap Kupën e Botës në ndeshjen e tyre ndaj Arabisë Saudite, e cila fillon nga ora 17:00.

Kjo ndeshje do të zhvillohet në Luzhniki Arena të Moskës dhe është e vlefshme për Grupin A.

Sikurse trajneri i Rusisë, Stanistav Cherchesov, ashtu edhe Juan Antonio Pizzi kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira.

Në këtë grup bëjnë pjesë edhe kombëtarja e Egjiptit dhe ajo e Uruguait, të cilët do të luajnë mes vete nesër (e premte).

Formacionet zyrtare:

RussiaAkinfeev; Fernandes, Kutepov, Igansevich, Zhirkov; Gazinskiy, Zobnin, Samedov, Golovin; Dzagoev, Smolov

Arabia SauditeAl-Maiouf; Alburayk, Os.Hawsawi, Om.Hawsawi, Al-Shahrani; Otayf, Al-Dawsari, Al-Faraj, Al-Jassam; Al-Shehri, Al-Sahlawi

/Telegrafi/ 

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)