LAJMI I FUNDIT:

Rusët bombarduan vendin ku qëndroi lideri ukrainas në Kherson – A u përpoq Kremlini ta vriste Zelenskyn?

Rusët bombarduan vendin ku qëndroi lideri ukrainas në Kherson – A u përpoq Kremlini ta vriste Zelenskyn?

Sot, Volodymyr Zelensky arriti në rajonin Kherson, ku dhjetëra vendbanime u përmbytën pas shpërthimit të digës së hidrocentralit të Kakhovka.

Reklama

Videoja e parë tregon Zelensky duke qëndruar me banorët lokalë pranë rrugës së përmbytur ku po bëhej evakuimi.

Më pas, presidenti ukrainas është nisur drejt rajonit fqinj të Mykolaivit, i cili gjithashtu është prekur nga përmbytjet.

Menjëherë pas largimit të tij, pushtuesit filluan të bombardojnë të njëjtën rrugë në të cilën ndodhej lideri ukrainas (video e dytë).

Rusët publikuan pamjet e rrëzimit të një droni, por doli të jetë fluturakja e tyre
Lexo po ashtu Rusët publikuan pamjet e rrëzimit të një droni, por doli të jetë fluturakja e tyre

Kujtojmë se shteti rus gjatë ditëve të para të pushtimit ishte bërë thirrje për eliminimin e të parit të Ukrainës pasi është hebrenj.

Ndryshe, Rusia ka nisur pushtimin e shtetit ukrainas më 24 shkurt të vitit të kaluar duke shkaktuar mijëra viktima dhe dëme të shumta materiale. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Polonia nuk do t’i dërgojë më armë Ukrainës, reagon Pentagoni

Polonia nuk do t’i dërgojë më armë Ukrainës, reagon Pentagoni

Amerika
Shkencëtarët kanë llogaritur se kur Toka mund të goditet nga një asteroid me fuqinë e 22 bombave atomike

Shkencëtarët kanë llogaritur se kur Toka mund të goditet nga një asteroid me fuqinë e 22 bombave atomike

Botë
Shefi i NATO-s thotë se dobësimi i Rusisë mund t'i lejojë SHBA-së të intensifikojë përpjekjet për t'iu kundërvënë Kinës

Shefi i NATO-s thotë se dobësimi i Rusisë mund t'i lejojë SHBA-së të intensifikojë përpjekjet për t'iu kundërvënë Kinës

Botë

"Trupat e alienëve" të shfaqur në Kongresin meksikan dyshohet se janë të rreme

Amerika
Një i vdekur dhe dhjetëra të lënduar – pamje nga një aksident kur një autobus u përplas dhe rrëshqiti “poshtë një autostrade” në shtetin e Nju Jorkut

Një i vdekur dhe dhjetëra të lënduar – pamje nga një aksident kur një autobus u përplas dhe rrëshqiti “poshtë një autostrade” në shtetin e Nju Jorkut

Amerika
Erdogan: Nëse është e nevojshme, Turqia mund të ndajë rrugën me BE-në

Erdogan: Nëse është e nevojshme, Turqia mund të ndajë rrugën me BE-në

Turqia
Kalo në kategori